• 0

Au, kakav gol u Novom Sadu: Malbašić "praćkom" zapečatio pobedu za kraj jeseni (VIDEO)

Novosađani savladali Čukarički 2:0 u poslednjem kolu jesenjeg dela sezone

• 0

Fudbaleri Vojvodine stavili su tačku na jesenji deo sezone u maniru koji ih je krasio prethodnih meseci.

Novosađani su savladali Čukarički 2:0 (1:0), izjednačili se ponovo sa Partizanom na tabeli (uz meč više od crno-belih) i ostavili vrlo dobar utisak i u ovom meču, ali i generalno kroz čitavu polusezonu.
"Lalama", onom rukovodećem delu (ko god bude u pitanju) tek predstoji ozbiljan posao na planu stabilizacije sistema, budući da je klub ostao bez uprave, a glavni zadatak nove vlasti biće očuvanje nesumjivo vrlo talentovanog i kvalitetnog Lalatovićevog sastava.
Strelci za Vojvodinu pred samo 500 ljudi na "Karađorđu" bili su Trujić u 45. i Malbašić u 64. minutu.
Gosti su svoje šanse propustili u povoju meča, najpre preko Ožegovića (šut tik pored stative) i Obenga, čiji je udarac završio preko prečke.
Uzvratila je Vojvodina preko Maksimovića čiji je pokušaj odbranio golman Čuke Petrić. Inicijativa je urodila plodom u samoj završnici poluvremena. Posle nabačene lopte u šesnaesterac Čukaričkog, najbolje se snašao Nikola Trujić i sa metar od gola bio je neumoljiv.
U nastavku meča, ponovo su gosti prvi pripretili, i to preko Obenga koga je Kordić sjajno zaustavio u situaciji "jedan na jedan", a nedugo potom se istakao i posle udarca Jevtića.
Vojvodina je posle toga dominirala. Ašćerić je iz blizine, iskosa, pogodio stativu, a Jovančić iz velike udaljenosti prečku.
U 64. minutu, gledaoci su ipak videli sjajan gol u režiji Filipa Malbašića. Vezni igrač Voše je šutirao sa dvadesetak metara i matirao Petrića koji se nije ni pomerio u toj situaciji.