• 1

Murinjo i Mančester slave Ibrahimovića, Čelsi 10 u nizu! (FOTO)

Šveđanin pogodio za pobedu Junajteda u 88. minutu, favoriti bez greške u 16. kolu Premijer lige

• 1

U Premijer ligi na redu je bilo 16. kolo.
Favoriti nisu prosipali bodove, a već deset kola zaredom jedan tim deluje kao mašina. U pitanju je lider prvenstva Čelsi koji je desetu uzastopnu pobedu upisao u Sanderlendu (1:0) golom Seska Fabregasa i učvrstio se na čelu tabele.
"Plavce" prati Liverpul koji je, uz dva gola Lalane, savladao Midlzbro 3:0.
Pobedila su i oba Mančestera.
Junajted uz mnogo muke, tek golom Zlatana Ibrahimovića u 88. minutu meča u Londonu, pobedio Kristal Palas rezultatom 2:1.
Siti je na svom terenu bio bolji od Votforda (2:0), čime se vratio u pobednički ritam nakon debakla u Lesteru.
Ipak, kolo je obeležio napadač VBA Salomon Rondon čiji je trinaestominutni het-trik srušio nejaki Svonsi 3:1.

Ispostavilo se da je odluka Kontea da odmori Nemanju Matića, a ubaci Fabregasa u tim bila pun pogodak, jer je Španac bio igrač odluke na stadionu "Svetlosti". Pogodak Fabregasa protiv "crnih mačaka" nije nikakva novina, jer je najviše golova u Premijer ligi Sesk postigao baš protiv tog rivala.
Čelsi je igrao i bez pomoći lakše povređenog Edena Azara.
U isto vreme, Mančester junajted je pnovo bio blizu još jednog razočaravajućeg ishoda, ali Ibrahimović je dva minuta pre kraja bio u pravo vreme na pravom mestu i pogodio za 2:1 i tri boda. I veliko olakšanje za Murinja.
Strelac prvog gola za goste bio je Pol Pogba, a egal je stigao posle najleše akcije na utakmici (i kola verovatno) koju je golom završio Mekartur.
Najubedljivije pobede upisali su Liverpul i Totenhem.
"Crveni" su slavili na terenu jedne od najboljih defanzivnih ekipa, Midlzbroa, zahvaljujučći golu Lalane na isteku pola sata posle čega je mnogo toga bilo lakše po Klopov tim u kome ponovo ni na klupi, zbog povrede, nije bilo Marka Grujića. Pobdu su u nastavku, u 60. i 68. minutu, potvrdili Origi i ponovo Lalana.
"Pevci" su na svom terenu do pobede stigli u režiji dvostrukog strelca Eriksena. Treći gol za tim Maurisija Poketina postigao je Vanijama.