Strašni Čelsi bije sve redom: Plava kaznena ekspedicija pobedila 11. put u nizu! (FOTO)

Kosta postigao jedini gol na "Selhrst Parku"

• 1

Fudbalska silo, ime ti je Čelsi!

Fenomenalni tim Antonija Kontea gazi - ne staje. Istina, ne igra lepo, mnogi će reći, ali 11 pobeda u nizu u najjačoj ligi na svetu je nešto što je u ovom trenutku najjača priča u Premijer ligi i u Evropi.

Čelsi je u 17. kolu kao gost pobedio Kristal Palas 1:0 golom Dijega Koste u finišu poluvremena, na asistenciju Aspilikuete. Zanimljivo, bio je to prvi gol "plavaca" koji su postigli glavom ove sezone.

I to je bilo - to!

Do kraja, gledali smo fudbalsku mučenicu u režiji italijanskog taktičara Kontea koju su njegovi igrači savršeno sproveli na terenu i sačuvali ono što se moralo sačuvati protiv ne baš preterano opasnog rivala.

Čelsi je ovom pobedom izjednačio klupski rekord sa 11 vezanih trijumfa koji je postavljen od aprila do septembra 2009. godine.

Takođe, Konte je postao prvi trener sa 14 pobeda u prvih 17 utakmica sezone.

Za goste su igrala oba srpska reprezentativca, i Matić (starter) i Ivanović koji je ušao u drugom poluvremenu da pojača ionako čvrst bedem ekipe.

Čelsi u ovom trenutku, pre ostalih mečeva, ima devet bodova više od prvih pratilaca Arsenala i Liverpula.

Setimo se, serija Čelsija "bez kraja" krenula posle dva vezana poraza od Liverpula (1:2) i Arsenala (0:3). Bio je tada septembar.