LUDNICA OD UTAKMICE! Velbekov gol petom eliminisao Švedsku sa EURA (VIDEO)

Šveđani napravili veliki preokret golovima Melberga, ali su Englezi, zahvaljujući rezervisti Volkotu i majstoriji Velbeka, izašli kao pobednici najlepšeg meča na šampionatu

• 0

To je meč kakav se čekao od početka Prvenstva Evrope! Englezi i Šveđani odigrali su fudbalsku lepoticu, a posle pregršt uzbuđenja i preokreta, konačnih 3:2, "Gordi Albion" je eliminisao Skandinavce iz borbe za četvrtfinale. Pobednika je odlučio prelep pogodak petom Denija Velbeka, koji je Englezima doneo totalni preokret posle šokantnih golova Olafa Melberga za vođstvo Šveđana.

Engleska - Švedska 3:2

(Kerol 23, Volkot 64, Velbek 78 - Melberg 49, 59)

Stadion i gledalaca: "Olimpijski stadion" u Kijevu (45.000)               Sudija: Damir Skomina (Slovenija)

ENGLESKA (4-4-2): Hart - G. Džonson, Teri, Leskot, Kol - Džerard, Parker, Milner (od 61. Volkot), Jang - Velbek (od 90. Okslejd Čemberlen), Kerol

ŠVEDSKA (4-4-2): Isakson - M. Olson, Grankvist (od 66. Lustig), Melberg, J. Olson - Kalstrom, Elm (od 81. Vilhelmson), Svenson, Larson - Ibrahimović, Elmander (od 79. Rozenberg)

Englezi su sjajno otvorili meč, celo poluvreme kontrolisali situaciju, zatim su bili na rubu ponora, na kraju su slavili posle pravog rezultatskog rolerkostera. Kerol je u svom stilu topovskim udarcem glavom na asistenciju Džerarda zakucao loptu u gol Šveđana. Parker je posle fantastičnog šuta bio nadomak dupliranja vođstva. Engezi su držali situaciju pod kontrolom, uspeli da oteraju Ibrahimovića daleko od gola i činilo se da će uspeti da mirno privedu meč kraju...

Ali, tada je na scenu stupio veteran Olaf Melberg! Legendarni defanzivac je dokazao kakva je opasnost kod prekida. Sa dva gola u roku od deset minuta je doneo potpuni preokret Skandinavcima i potpuno zakuvao situaciju na terenu. Englezi su bili na rubu ambisa, ali ih je spasio rezervista Volkot.

Samo tri minuta po ulasku na teren majstorskim udarcem sa distance poravnao je rezultat. Potom je brzanjac Arsenala preuzeo i ulogu asistenta. Sa desnog krila je pronašao Velbeka, koji je fenomenalnim pogotkom petom prevario čuvara i golmana Švedske i stavio tačku na ovaj prelep meč. Šveđani nisu uspeli da u preostalih desetak minuta dođu makar do izjednačujućeg pogotka, koji bi ih "ostavio u životu". Posle dva kola izgubili su svaku šansu da mogu da se nađu u četvrtfinalu i protiv Francuza će moći da odigraju revijalan meč...