≫

Zna se ko je gazda u Nemačkoj: Bajern "objasnio" Lajpcigu da još mora da raste (FOTO)

Bavarci silni u derbiju Bundeslige - 3:0

• 0

Utakmica između šampiona Bajerna i (iznenađujućeg) izazivača Lajpciga čekala se sa velikim nestrpljenjem jer se postavljalo pitanje može li novajlija u ligi i drugoplasirani tim na tabeli da "pomrsi račune" slavnom klubu u borbi za tron.

Posle njihovog duela u sredu uveče, utisak je da je Lajpcig još "zelen" da bi mogao da uđe u ozbiljan "fajt" sa prvim favoritom za titulu.

Rezultat 3:0 najbolje svedoči o igri mačke i miša na "Alijancu". Taj rezultat je bio na snazi već na poluvremenu...

Strelci za tim Karla Anćelotija bili su Alkantara (17), Alonso (25) i Levandovski (45) iz penala.

Sem toga što su već u ranoj fazi utakmice bili u ozbiljnom rezultatskom zaostatku, gosti su od 30. minuta morali da nastave bez isključenog Forsberga, koji je potpuno opravdano zaradio direktan crveni karton zbog grubog prekršaja nad Filipom Lamom. Bio je to start đonom s leđa, u list.

Bajern je posle ove pobede sada usamljen na čelu, tri boda ispred Lajpciga, a devet više od trećeplasirane Herte.