Novi poraz Budućnosti, Markus Vilijams tragičar u Zadru

Amerikanac promašio šut za pobedu

• 3

Košarkaši podgoričke Budućnosti ponovo su u "minus fazi".

Novi poraz u ABA ligi, četvrti zaredom, prvak Crne Gore pretrpeo je na gostovanju u Zadru rezultatom 78:76.

Domaći tim, predvođen srpskim centrom Ivanom Marinkovićem (22p), vodio je gotovo sve vreme i na kraju, uz malo sreće, uspeo da sačuva pobedu.

Podgoričani su odigrali veoma loše prvu četvrtinu u kojoj kao da nisu bili prisutni, pa je Zadar stekao kapitalnih 28:13. Ipak, u nastavku, iz minuta u minut, gosti su "topili" razliku i meč je ušao u egal u poslednjoj četvrtini.

Zadar nije iskoristio dva napada u poslednjem minutu da reši pitanje pobednika, pa su gosti dobili šansu da preokrenu u završnih desetak sekundi. Odgovornost je preuzeo Markus Vilijams međutim njegov šut je završio na obruču, ne u mrežici, tako da je pobeda pripala Dalmatincima.

Bivši plejmejker Zvezde meč je završio sa 11 poena i 4 asistencije. Suad Šehović je bio najefikasniji u poraženom sastavu sa 21 poenom.

Kod Zadra, uz Marinkovića, "dvocifreni" je bio još samo Ivan Ramljak sa 14 poena.

Podgoričanima je ovo bio peti poraz, a Zadranima šesta pobeda ove sezone.