Liverpul razbio Stouk i nastavio poteru za Čelsijem: Autogol, kiksevi na obe strane i neobičan prvenac Staridža na Enfildu (VIDEO)

Crveni došli do četrdesetog boda u sezoni i vratili se na drugo mesto na tabeli Premijer lige

• 0

Liverpul je savladao Stouk sa 4:1 utakmici 18. kola Premijer lige i tako se vratio na drugo mesto na tabeli Premijer lige. Nije počelo dobro za Crvene, pošto je Džonatan Volters već u 12. minutu doveo goste u vođstvo. Ipak, već do poluvremena je već Liverpul preokrenuo preko Lalane i Firmina, da bi u drugom poluvremenu sve bilo rešeno posle autogola Imbule i potka Danijela Staridža.

Golman Crvenih Simon Minjole kumovao je pogotku Stouka, pošto nije najbolje pokrio prvu stativu, i odmah je izazvao kritike navijača na društvenim mrežama. Ipak, kasnije se iskupio neverovatnom odbranom kojom je sprečio da Stouk da povede sa 2:0 i tada je verovatno napravio potez koji je preokrenuo dalji tok meča.

Lalana je u 35. minutu postigao gol iz gotovo mrtvog ugla za izjednačenje, a Firmino je u 44. minutu doneo vođstvo pre odlaska na odmor. Sve je faktički već bilo rešeno kada je Imbula postgao autogol u 59. minutu, da bi Danijel Staridž u 70. minutu postigao gol za konačnih 4:1, posle velikog kiksa odbrambenog igrača Stouka, koji mu je poklonio loptu pred golom, da bi on predriblao Granta i postigao svoj prvi gol ove sezone, a za to mu je bilo potrebno samo nekoliko sekundi na terenu, pošto je u istom minutu i ušao na teren umesto Origija.