Lengford "ubio" Panatinaikos, nova bruka Galatasaraja

Nemački Bamberg održao košarkašku lekciju ekipi Ergina Atamana

• 0

Pobednička serija Panatinaikosa u Evroligi stala je u Kazanju.

Atinjani su, posle četiri uzastopna trijumfa, poraženi od Uniksa 83:81, a kreator pete pobede ruskog tima bio je nezaustavljivi lider tima Kit Lengford, ovoga puta sa 27 poena.

Na drugoj strani još jednom ove sezone zablistao je Nik Kalates koji je u statističke kolone uneo 23 poena, što mu je rekord karijere u Evroligi, i 6 asistencija.

Najzaslužniji za pobedu Uniksa, uz Lengforda, bili su Latavijus Vilijams sa 19 poena i 9 skokova i Kvino Kolom sa 16 poena.

Gosti su na poluvremenu imali predost od devet poena, međutim Uniks je daleko bolje odigrao u nastavku i u samoj završnici pronalazio bolja rešenja u napadu.

U meču koji je odigran u Istanbulu viđen je novi ubedljiv poraz Galatasaraja.

Bamberg je deklasirao tim Ergina Tamana rezultatom 90:75, mada je rezultat mogao da bude daleko ubedljiviji da Nemci nisu "popustili" pred kraj.

Bila je to šesta pobeda čete Andree Trinkijerija i 11. poraz turskog predstavnika u čijim je redovima Micov bio solidan sa 11 poena.

Kod gostiju Strelnieks sa 18, Kozer sa 15 i Tajs sa 14 poena predvodili su grupu "dvocifrenih".