Sjajan Old Firm za kraj godine: Kelti dobili Rendžers na Ajbroksu posle preokreta (VIDEO)

Gosti slavili 2:1, iako su Plavci vodili 1:0 u 12. minutu

• 0

Navijači u Škotskoj nisu mogli da požele bolji kraj 2016. godine, pošto je spektakl na Ajbroksu - Old Firm -  ispunio očekivanja.

Ipak, u narednu godinu srećniji će ući navijači Seltika čiji tim je savladao Rendžers posle preokreta rezultatom 2:1.

Drugoplasirani Rendžers je poveo već u 12. minutu preko Kenija Milera, ali je Seltik  na isteku pola sata igre izjednačio preko Dembelea. Zasluženu pobedu gostima doneo je Sinkler u 70. minutu, što je bio 20. uzastopni meč Seltika bez poraza u šampionatu.

Seltik je apsolutno bio bolji rival tokom čitavog meča, ali malo je falilo da Rendžers dođe do boda. Sada su bili najbliži, gledajući ove poslednje utakmice.

Gosti su do vođstva po jednom pogodili prečku i stativu dok je upravo ta stativa bila njihov saveznik u 80. minutu. Tada je Keni Miler bio u sjajnoj prilicu za 2:2.

Nekoliko trenutaka kasnije Rendžersu je propala i kontra ''dva na jedan'' tako da su Kelti slavili na Ajbroksu prvi put još od 2011. godine.