≫

Spektakularan remi Arsenala: Od 0:3 do 3:3!

Žiru pogodio za remi, sudija direktan krivac za treći gol Bornmuta

• 0

Fudbaleri Arsenala bili su na ivici ponora iz kojeg su se izvukli na volšeban način i osvojili bod na gostovanju u Bornmutu.

Domaći tim vodio je 3:0, na 3:2 imao "zicer" iz kojeg je bilo jednostavnije dati gol nego iz penala, nije ga iskoristio Gosling (82. minut), a onda je usledila kazna u režiji Arsenalove talije Olivijea Žirua - u 92. minutu!

Bio je to vrhunac burnog meča na "Vitaliti Stadionu" u kome je tim Arsena Vengera bio u nokdaunu već nakon 20. minuta, a treći gol primio posle "kriminalne" procene sudije Olivera koji nije sankcionisao očigledan prekršaj (guranje s leđa) strelca trećeg gola Frejzera nad Belerinom, posle čega je usledila realizacija igrača Bornmuta.

Navijači domaćeg tima bili su u stanju transa: na semaforu je, u 56. minutu, pisalo 3:0 protiv Arsenala. Taj rezultat bio je na snazi do 70. minuta.

Međutim, rano su počeli da slave.

Gosti su se konsolidovali, izjednačili preko Sančeza i tad je već moglo da se nasluti da će biti svega i svačega do kraja. Pet minuta kasnije Lukas Perez je pogodio za 2:3, a kada je Frensis zaradio crveni karton i saigrače ostavio na cedilu, bilo je jasno šta sledi - totalna ofanziva "tobdžija".

Ređale su se šanse pred golom Bornmuta, ali je najbolju protpustio igrač domaćeg tima Gosling, a kako, to ni on sam ne zna. Njemu se iznenada ukazala šansa unutar kaznenog prostora Arsenala, fintom je "izbacio" prvog čuvara i trebalo je samo da smesti loptu pored Čeha, međutim njegov udarac bio je toliko loš i neprecizan da je lopta prohujala pola metra pored stative.

Arsenal ima daleko bolje strelce i to je, srećom po njih, stigao i da demonstrira.

Kazna je usledila u drugom minutu nadoknade kada je Džaka savršenim centaršutem pronašao Žirua, a ovaj glavom matirao golmana Bornmuta, za konačnih 3:3.

Džaka se asistencijom iskupio za totalno amaterski potez iz prvog dela igre kada je na liniji šesnaesterca rukom odgurnuo igrača Bornmuta i očigledno ga faulirao, a sudija Oliver pokazao na penal posle kojeg je domaći tim duplirao prednost.