Đoković diže formu u Dohi: Lakši trening pred duel sa Štepanekom!

Srpski teniser je završio posao za sat vremena i 12 minuta

• 7

Sigurna partija Novaka Đokovića znači da igrači poput Orasija Sebaljosa nemaju šta da traže protiv drugog tenisera sveta.

Novak je izborio plasman u četvrtfinale turnira u Dohi, savladavši Argentinca, inače 71. tenisera sveta, u dva seta - 6:3, 6:4.

Meč je počeo oko 15.50 časova, a Novak je posle 34 minuta već osvojio prvi set. Dovoljan je bio brejk u četvrtom gemu, kada je srpski teniser nametnuo pritisak, a Argentinac odservirao duplu servis grešku na brejk loptu.

Sličan recept je bio i u drugom setu, s tim da je Đoković u petom gemu uspeo da oduzme servis protivniku.

Interesantno, Novak je i imao dve brejk prilike na meču protiv levorukog Argentinca.

Rival u četvrtfinalu biće stari znanac, Čeh Radek Štepanek, protiv kog Novak ima skor 12:1.

Čeh u dva seta savladao Belgijanca De Grefa 6:3, 6:2.