≫

Burna noć u NBA: Voriorsi vodili 24 razlike, pa izgubili, Dragić se pobio u Los Anđelesu (VIDEO)

Neverovatan poraz vicešampiona pred svojim navijačima

• 1

Košarkaši Golden Stejt Voriorsa doživeli su šokantan poraz od Memfisa na svom terenu iako su u drugom poluvremenu imali čak 24 poena prednosti!

Na kraju, ipak, gosti su slavili posle produžetka - 128:119.

Sastav iz Tensija predvodili su Majk Konli sa 27 poena, Zek Rendolf sa identičnim košgeterskim učinkom, i Mark Gasol koji se zaustavio na 23 poena.

U poraženom timu najefikasniji je bio Stef Kari sa 40 poena, od kojih je 17 ubacio već u prvoj deonici, ali je u kasnijem toku meča i njega, kao i stale igrače Stiva Kera počeo da "izdaje" šut. Kari je utakmicu završio sa pet ubačenih trojki iz 13 pokušaja.

Kevin Durent je bio drugi strelac u redovima "Ratnika" sa 27 poena.

Uprkos porazu Golden Stejt je i dalje lider NBA lige po broju pobeda (31), a ovo im je bio šesti poraz ove sezone.

Burno je bilo i u Los Anđelesu, ali ne i rezultatski neizvesno, jer su Lejkersi potukli Majami 127:100 u meču koji je obeležio i fizički sukob Džordana Klarkson i Gorana Dragića sredinom treće četvrtine. Do koškanja je došlo pod košem Lejkersa kad je Klarkson srušio Slovenca na parket, a ovaj uzvratio posle čega su se i ostali umešali, pa je meč bio u prekidu nekoliko minuta.

Epilog gužve su isključenja za obojicu košarkaša.

Izlazak Dragića bio je težak udarac za goste koji su meč počeli bez startnog centra Hasana Vajtsajda, ali i Džastisa Vinsloua (kraj sezone zbog operacije), pa su Lejkersi prilično rutinski dobili meč protiv oslabljenog protivnika.

Deng i Rasel sa po 19 poena bili su najefikasniji kod pobednika.

Minulu noć u najjačoj ligi obeležili su lideri Klivlenda Lebron Džejms i Kajri Irving, najzaslužniji za trijumf u Bruklinu - 116:108.

Lebron je utakmicu završio sa 36 poena, a Kajri sa 32, dok je Kevin Lav dodao 17. Kod Netsa, istakao se hrvatski reprezentativac Bojan Bogdanović sa 23 poena.

Minesota je pretrpela još jedan poraz, ovoga puta od Vašingtona (112:105), uz pet poena Nemanje Bjelice sa Timbervulfse.