≫

Argentinci doneli pobedu Juventusu, trijumf Intera i Milana (FOTO) (VIDEO)

Pobede Intera, Milana, Rome i Juventusa

• 0

Odlazak Franka De Bura i dolazak na njegovo mesto Stefana Piolija deluje kao pun pogodak uprave Intera, ako je suditi prema poslednjim rezultatima "neroazura" pod vođstvom novog trenera.

Četvrtu pobedu u nizu Ikardi i družina zabeležili su u Udinama, iako su gubili. Na kraju 2:1 zahvaljujući dvostrukom strelcu, Hrvatu Ivanu Perišiću, u okviru 19. kola Serije A.

Inter se posle novog trijumfa probio u grupu timova iz gornjeg dela tabele sa dobrim šansama da u najskorije vreme uđe među četiri.

Interov spasilac Perišić bio je taličan za goste jer je oba gola postigao u samoj završnici oba poluvremena: prvi u 45+2. minutu, a drugi tri minuta pre kraja.

Perišić je pokazao kakav je finišer u odlučujućem 87. minutu, kada je glavom, posle ubačene lopte, sjajno reagovao i pogodio suprotan ugao gola "Zebri", za veliko slavlje tima iz Milana.

Pored Intera, u subotu u popodnevnom terminu pobede su upisali Roma, Lacio i ubojita Atalanta.

Tim iz Bergama, najprijatnije izenađenje sezone, bio je ubedljiv u Veroni i do nogu potukao Kjevo - 4:1!

Dvostruki strelac za Atalantu bio je Argentinac Alehandro Gomez posle gotovo preslikanih kombinacija i sjajne timske igre koje su prethodili njegovim pogocima. Konti je u 42. minutu kompletirao savršeno poluvreme za Atalantu, pa je nastavak bio čista rutina za goste.

Tim Đan Pjera Gasperinija i dalje se kotira iznenađujuće visoko, trenutno je peti na tabeli, iza Lacija koji je u nedelju, jedva, savladao Krotone rezultatom 2:0 golom Ćira Imobilea u 90. minutu.

Italijanski napadač tako je krunisao veliku inicijativu Rimljana, ujedno i oraspoložio saigrača Bilju koji je u prvom poluvremenu promašio penal.

Istovremeno, prvi Juventusov pratilac, Roma, uspela je u osnovnoj nameri u Đenovi - da pobedi. Uz malu "pomoć" igrača domaćeg tima Ica, koji je postigao autogol, "Vučica" je slavila 1:0.

Za Đenovljane od starta u timu bili su Darko Lazović i Nikola Ninković.

Milan je od 18.00 časova dočekao Kaljari i na jedvite jade je uzeo sve tri boda - 1:0. Strelac gola odluke bio je Karlos Baka u 88. minutu.

Juventus je u poslednjem meču dana savladao Bolonju rezultatom 3:0.

Dvostruki strelac bio je Gonzalo Iguain, dok se u strelce upisao i Dibala.