≫

Gabonu nije pomogao ni Kanga: Gvineja Bisao šokirala domaćine u 90. minutu! (VIDEO)

Reprezentacija domaćina Afričkog kupa nacija vodila golom Obamejanga, ali nije uspela da obraduje navijače

• 0

Utakmicom Gabon - Gvineja Bisao počelo je 31. izdanje Afričkog Kupa nacija koje se ove godine održava u Gabonu od 14. januara do 5. februara.

Već na početku - drama!

Predvođen prvom zvezdom turnira Pjer-Emerikom Obamejangom, Gabon je, uprkos vođstvu, osvojio samo bod pošto su gosti postigli gol u 90. minutu - 1:1.

Strelac za selekciju domaćina turnira bio je upravo golgeter Borusije u 52. minutu, u jeku inicijative Gabona, i delovalo je tada da ekipa Hozea Antonia Kamača drži situaciju pod kontrolom. Međutim, kako je vreme odmicalo igrači Gabona sve više su se povlačili i prepuštali inicijativu protivniku.

Posle nekoliko propuštenih šansi Gvineje Bisao, domaćine je stigla kazna u 90. minutu kada Žuari, na asistenciju Zezinja iz "prekida", glavom postigao gol i postavio konačan rezultat.

Za Gabon je od 73. igrao i fudbaler Crvene zvezde Gelor Kanga koji je zamenio Leminu.

Duel Gabona i Gvineje Bisao odigran je u okviru Grupe A u kojoj su još Burkina Faso i Kamerun.