≫

Hrvati srušili Juventus u Firenci, Milinković Savić dao gol za Lacio (VIDEO)

Sergej Milinković Savić pogodio protiv Atalante, Juventus izgubio 2:1 od Viole

• 1

Lacio ozbiljno kuca na vrata mesta u Seriji A koje vodi u Ligu šampiona, a jedan od najzaslužnijih za pobedu rimskog tima protiv Atalante bio je Sergej Milinković Savić - 2:1.

Srpski reprezentativac postigao je izjednačujući gol protiv najprijatnijeg iznenađenja Serije A u finišu prvog poluvremena, da bi pobedu da bi Ćiro Imobile u 68. minutu pogodio sa bele tačke za konačan rezultat. Prethodno su gosti poveli u 21. minutu preko Petanje.

Laciju je ovo četvrta pobeda u poslednjih pet mečeva i nalaze se na 4. mestu sa 40 bodova. Bodom manje od trećeplasiranog Napolija koji je tek u drugom poluvremenu ''slomio'' Peskaru.

Napolitanci su slavili rezultatom 3:1, a pitanje pobednika je rešeno u prva četiri minuta nastavka. Toneli je pogodio u 47. minutu, a Hamšik dva minuta kasnije povisio na 2:0.

Mertens je u 85. minutu potvrdio da se nalazi u odličnoj formi, da bi počasni pogodak za goste postigao Kaprari u četvrtom minutu nadoknade.

Roma je i dalje najbliži pratilac Juventusu, pošto je Vučica slavila u Udinama rezultatom 1:0.

Najngolan je postigao gol odluke u 12. minutu, a vredi pomenuti da je Džeko promašio penal u 18. minutu. Roma sada ima 44, a Juve 45 s tim da aktuelni šampion ima meč manje.

Juventus je u nedelju veče izgubio od Fjorentine na gostujućem terenu rezultatom 2.1 i tako vratio neizvesnost u borbi za šampionsku titulu.

Kalinić i Badelj su pogađali za Violu, dok je strelac za Juve bio Iguain.