≫

Partizan pao u novoj drami: Kraj pobedničke serije crno-belih! (VIDEO)

Ljubljanski tim je slavio, a ekipa Aleksandra Džikića upisala četvrti poraz u sezoni

• 30

Partizan nije uspeo da upiše 15. pobedu u ABA ligi posle neobične utakmice u Ljubljani. Crno-beli su ponovo igrali dramatičnu završnicu, ali nisu pobedili Olimpiju - slovenačka ekipa je slavila rezultatom 74:68 (24:16, 14:17, 8:20, 28:15).

Na ovaj način je prekinuta serija crno-belih od 13 pobeda u svim takmičenjima, a osam u ABA ligi.

Odličnu partiju je pružio Adin Vrabac sa 17 poena, Birčević 13, Andrić je dodao 12.

Oko 3.000 ljudi u "Tivoliju" nije se nagledalo baš kvalitetne košarke, pogotovo jer je Olimpija imala očajno šutersko veče, a igra se potpuno raspala u trećoj deonici, u kojoj je postigla svega osam poena.

Ekipni učinak je prilično bizaran - 12/28 za dva, 10/32 za tri - pa je pravo pitanje kako je Partizan opet došao u situaciju da rešava dramatičnu utakmicu. Ključnim su se ispostavile dve trojke Brendona Džefersona, ujedno i najefikasnijeg sa 20 poena, koji je na manje od dva minuta do kraja doneo domaćima 69:65.

Meč je počeo sa pet poena Vrapca, ali su vođstvo izgubili posle trojke Mulalića za 9:8, i tada je za seriju 8:0 najzaslužniji bio Nikola Janković. U tim momentima su crno-beli već skupili pet izgubljenih lopti. Na trojku Vrapca odgovorio je Oliver i Horvat sa penala završava prvu četvrtinu sa osam poena prednosti.

U drugoj četvrtini su se smenjivale serije obe ekipe. Prva Partizanova od 6:0 - čim je uozbiljio odbranu, Olimpija nije stizala do koša, i zabeležila je četiri izgubljene lopte za svega minut i po, a od toga je tri ukrao Partizan. Džeferson je odgovorio sa dve trojke i kaznio greške Pota i period slabije odbrane, nakon koje je ponovo viđena mini-serija crno-belih. Ipak je Olimpija preko trojke Olivera stigla do dvocifrene prednost (37:27), ali ju je brzo ispustila u završnici poluvrmena posle neshvatljivih promašaja.

Vrlo neefikasnu treću četvrtinu je u završnici obeležio Novica Veličković, kapitenski je preuzeo odgovornost nakon što su vođtvo vratili Birčević i Hačer (45:43). Serija 9:2 i dobra odbrana doneli su preokret i povoljan rezultat za crno-bele koji pred odlučujuću četvrtinu imali sedam poena viška.

Međutim, to je brzo istopljeno, a crno-beli su navikli na dramatične završne minute.

Prišli su domaći vrlo brzo i izjednačili na 63:63. Hečerov prepoznatljiv prodor je završen uspešno, ali je Džeferson najpre pogodio jednu trojku, na drugoj Andrić promašio, i potom je Amerikanac ponovo pogodio. Nakon toga je Veličković nije uspeo da se izbori sa Jankovićem za loptu, i tu je pitanje pobednika rešeno.

OLIMPIJA: Barbarić 5, Oliver 18, Bubnić 0, Mulalić 6, Pelko 0, Milošević 1, Janković 12 (4/12 iz igre, 1/9 sa penala), Džeferson 20, Jurček 1, Hrovat 11.

PARTIZAN: Ratkovica 0, Vrabac 17, Jovanović 0, Veličković 7, Majstorović, Birčević 13 (12 skokova), Koprivica 4, Andrić 12, Hečer 8, Pot 2, Karahodžić 2, Luković 3.

FMP - Morar 92:85

Tabela: Crvena zvezda 18-0, Partizan 14-4, Cedevita 13-5, Budućnost 13-5, Cibona 11-7, Igokea 9-9, Olimpija 8-10, FMP 7-11, Mornar 6-12, Karpoš Sokoli 6-12, Zadar 6-12, Mega Leks 5-13, MZT 5-13, Krka 5-13.