Nemci razbili Hrvate na Svetskom prvenstvu u rukometu!

''Panceri'' pregazili ''Kauboje'' sa 28:21

• 13

Rukometna reprezentacija Hrvatske ubeljivo je poražena od Nemačke sa 28:21 na Svetskom prvenstvu u direktnom duelu za prvo mesto u grupi. Posle ovog poraza Hrvatska će u osmini finala igrati protiv Egipta, a duel je na programu u nedelju od 20.45.

''Kauboji'' su odigrali veoma lošu utakmicu, jednu od najlošijih u poslednjih 10 godina. Osim početnog vođstva od 3:1, izabranici Željka Babića nisu ništa prikazali u borbi sa moćnim ''Pancerima'', koji su ih bukvalno pregazili.

Do poluvremena su se Nemci odlepili na 13:9, da bi u drugom poluvremenu dodatno uvećali prednost i rutinski na kraju slavili sa sedam golova prednosti, a prednost je mogla biti i ubedljivija.

Nemačka grupnu fazu završava sa maksimalnim učinkom od pet pobeda iz isto toliko mečeva, pa će u osmini finala igrati protiv Katara u nedelju od 18 časova.