≫

Napoli spakovao dva gola za 9 minuta i slavio na San Siru! (VIDEO)

Milan je poražen na svom stadionu

• 0

U zanimljivom derbiju 21. kola Serije A, fudbaleri Napolija su savladali Milan rezultatom 2:1 na "San Siru".

Domaći su pali već u prvih deset minuta, jer je Napoli za to kratko vreme postigao svoja dva gola.

U šestom minutu je Insinje savladao Donarumu, a svega tri minuta kasnije i Kaljehon. Obojici je asistirao inspirisani Mertens.

Šokiranom Milanu je trebalo vremena da nađe svoj ritam, pa je u 37. minutu uspeo da iskoristi kiks odbrane Napolija i Kucka je smanjio na 2:1.

U nastavku su "rosoneri" bili bolji, Donaruma je dobro intervenisao u nekoliko navrata. Njegovi saigrači su imali nekoliko odličnih prilika preko Bake da izjednače i krenu ka preokretu, a posebno že žaliti Pašalić koji je pogodio prečku.

Do toga ipak nije došlo, i kako je utakmica odmicala delovalo je da bi ekipa iz Napulja mogla i ubedljivije da slavi, pogotovo posle solidnih pokušaja Insinjea.

Ovo je inače bio 50. meč koji je sa svojih 17 godina odigrao golman Milana, Đanluiđi Donaruma.