Vulvsi doveli rezervni tim na Enfild i ponizili Liverpul (VIDEO)

Ne toliko rezultatom, koliko perfektnom igrom tokom svih 90 minuta - 2:1

• 1

Vulverhemton je u narednoj rundi FA Kupa! Naslov kom se niko nije nadao, verovatno ni sami igrači!

Pol Lambert je rezervni tim doveo na Enfild i tamo ponizio Liverpul. Pobedom od 2:1 obezbedili su 5. kolo FA Kupa i tako produbili krizu Redsa.

Jirgen Klop je vezao tri poraza na klupi Liverpula prvi put od dolaska u klub. I to sve tri poraza na domaćem terenu koji je godinu dana bio neosvojiva tvrđava.

Vulvsi su poveli već u 70. sekundi meča preko Stermana, da bi Viman u 42. minutu realizovao školsku kontru gostiju. Helder Košta je kod oba gola bio asistent, a i sam je mogao da zatrese mrežu.

Sredinom prvog poluvremena nanizao je nekoliko fudbalera domaćeg tima, ali nije bio precizan. Dobio je udarac u nogu, međutim penala nije bilo.

I Liverpul mje bio u šarenolikom sastavu za ovaj meč, da bi Klop u drugom delu ubacio Kutinja, Staridža i Kana. Uz već postojeće Origija, Klavana, Morena, Firmina, Vajnalduma i Lukasa, to je trebalo da bude dovoljno.

Tračak nade i dramu u finišu doneo je Origi golom u 86. minutu, ali to je bilo sve.