≫

E, to se zove spektakl: Totenhem gubio 0:2, pobedio 4:3 u 97. minutu! (VIDEO)

Premijerligaš posle istinske drame elimminisao četvrtoligaša

• 1

Erupcija oduševljenja na "Vajt Hart Lejnu" - Totenhem je u SEDMOM minutu nadoknade postigao gol za pobedu nad Vajkombom 4:3 i plasman u narednu rundu najstarijeg fudbalskog takmičenja na svetu, FA Kupa!

Gosti su se, kao što iz sam rezultat najbolje svedoči, hrabro držali protiv favorizovanog tima Maurisija Pelegrina, rešili su da skupo prodaju kožu u Londonu i tako je i bilo: vodili su 2:0 golovima prekaljenog golgetera Pola Hejza, a bajkovitih 3:2 su imali do 89. minuta.

Njihov san o senzaciji raspršen je za samo nekoliko minuta.

Minut pre kraja nezadrživi Dele Ali izjednačio je na 3:3, da bi u sedmom minutu nadoknade opasni Song Hong-Min presudio gostima i svojim drugim golom krunisao spektakularnu fudbalsku predstavu.

Korejanac je imao i mnogo sreće u toj situaciji, jer je loptu u gol zapravo poslao jedan defanzivac gostiju u želji da izblokira pokušaj napadača "pevaca".

Pored Totenhema, u dalji tok takmičenja plasirao se i Mančester Siti koji je bio ubedljiv u Londonu protiv Kristal Palasa - 3:0!

Strelci za Gvardiolin tim bili su Sterling, Sane i Jaja Ture iz slobodnog udarca u nadoknadei vremena.

Dalje ide i Čelsi nakon pobede nad Brentfordom (4:0), ali u osmini finala finala neće biti Njukasla koji se obrukao na gostovanju protiv Oksforda - 0:3.

Naravno, najveće iznenađenje ove runde je poraz Liverpula na svom terenu od Vulverhempton vonderersa, 2:1.