Juventus pobegao Romi, trileri u Đenovi i Firenci (FOTO)

Za Sampdoriju zaigrao i srpski internacionalac Filip Đuričić

• 0

Taman kada je delovalo da Roma može da se upusti "rame uz rame" sa šampionom u šampionskoj trci, ponovo je kiksnula...

U fudbalskom "blokbasteru", Sampdorija je u Đenovi posle 0:1, pobedila "Vučicu" 3:2 i usporila je u njenoj jurnjavi za Juventusom, koji je, istovremeno, bio daleko uspešniji na gostovanju u Ređo Emiliji gde je, golovima Iguaina i Kedire, došao do nove lake "trojke".

Sa utakmicom manje, tim Masimilijana Alegrija sada ima četiri boda više od Rome koja je porazom u Liguriji "učinila uslugu" prvim pratiocima Napoliju i Interu.

Ali, krenulo je dobro po Rimljane. Poveli su prvi put preko Peresa već u 5. minutu, a drugi kada je Džeko, u 66. minutu, povisio na 2:1 i delovalo je da gosti vladaju situacijom na "Marasiju", ali bio je to samo privid.

Sampdorija je igrala izuzetno dobro od primljenog gola, a kruna kvalitetne partije stigla je u režiji Čeha Patrika Šika, strelca izjednačujućeg gola kojeg je postigao iz gotovo prvog dodira sa loptom.

Tu nije bio kraj mukama gostiju, jer je samo dva minuta kasnije Muriel preokrenuo i, ispostavilo se, postavio konačan rezultat.

Za domaći tim od 84. minuta zaigrao je i srpski internacionalac Filip Đuričić i u finišu se našao u gol-šansi, ali nije imao sreće s obzirom na to da je defanzivac Rome zaustavio njegov pokušaj na gol-liniji.

Još veća drama viđena je na "Artemio Frankiju" gde je Fiorentina ugostila drugi đenovski tim, vodila 2:0, ali na kraju ostala bez pobede - 3:3.

Za Đenovu je od početka do kraja igrao Darko Lazović, dok je Ninković presedeo na klupi.

Dvostruki strelac za goste i najzaslužniji za remi sa golom koji je postigao iz penala u 86. minutu, bio je Đovani Simeone.

Poraz je doživeo Milan na debiju novog pojačanja Delofeua koji je još u prvom poluvremenu zamenio povređenenog strelca Bonaventuru (dao gol u 8. minutu).

Igra "rosonera" u nastavku nije bila na najvišem nivou, pa su "Zebre"Tereoa i De Pola kreirali preokret na "Friuliju".