LUDILO! Super Italija posle penala poslala Engleze kući! (VIDEO)

U fantastičnoj partiji, kojoj su samo nedostajali golovi, Italijani posle penal-ruleta savladali Engleze, koji su promašili dva udarca sa bele tačke

• 0

Italija ide u polufinale Evropskog prvenstva posle pobede na penal-ruletu nad Engleskom! U 120 minuta nije bilo golova, iako je moglo da ih bude tuce jer su sevale prilike pred oba gola, ali su Bufon i Hart briljirali. "Azuri" su nagrađeni za sjajnu igru i sreća ih je pogledala u penal-seriji. Englezi idu kući, jer večeras nisu mogli protiv Prandelijevih izabranika...

Imali su Englezi i vođstvo u penal-seriji, ali ne i jake živce i dobre šutere. Baloteli je bio siguran, kao i Džerard. Montolivo je promašio gol, Runi je zakucao loptu u mrežu. Potom je Pirlo "mrtav 'ladan" pogodio u stilu Panjenke. Jang je pogodio prečku i sve se vratilo na egal. Noćerino je bio precizan za 3:2, a Bufon brani Kolu. Dijamanti je imao polufinale u rukama i nije pogrešio! "Azuri" zasluženo idu u polufinale sa Nemačkom, kojoj sigurno nije svejedeno kada je videla večerašnje "azure".

Italija - Engleska 0:0 - penalima 4:2

PENAL SERIJA: 1:o Baloteli, 1:1 Džerard, Montolivo promašio gol, 1:2 Runi, 2:2 Pirlo, Jang pogodio prečku, 3:2 Noćerino, Bufon odbranio Kolu, Dijamanti 4:2

Stadion i gledalaca: "Olimpijski" u Kijevu (64.590)        Sudija: Pedro Proensa (Portugalija)

ITALIJA (4-4-2): Bufon - Abate (od 90. Mađo), Barzalji, Bonući, Balcareti - De Rosi (od 79. Noćerino), Pirlo, Montolivo, Markizio - Kasano (od 7. Dijamanti), Baloteli

ENGLESKA (4-4-2): Hart - Džonson, Teri, Leskot, Kol - Parker (od 94. Henderson), Džerard, Milner (od 60. Volkot), Jang, - Runi, Velbek (od 60. Kerol)

Zvuči kao paradoks, ali ovo je bio prvi meč bez golova na Euru, a bez preterivanja se može reći da je viđen najbolji fudbal na takmičenju. Još luđe je to što su Englezi igrali bez svoje prepoznatljive dinamike i što su se branili, a da su "sinovi katanaća" napadali kao u transu?! Uostalom, u šutevima na gol bilo je 17:7, a u okvir gola 8:1 za Italijane!

Početak je bio više nego vatren. De Rosi je iz prve tukao "spoljnom" sa tridesetak metara i pogodio stativu. Englezi su uzvratili preko nezaustavljivog Džonsona, ali mu je neverovatni Bufon odbranio zicer sa pet metara! Nije bilo kalkulisanja, sevale su prilike pred oba gola. Teri je u poslednjem trenutku omeo Balotelija da ne izađe sam ispred Harta. "Ludi Mario" je ubrzo imao još jednu šansu. Čudesan pas Pirla, tamnoputi golgeter je probao iz voleja, ali je Hart odbranio. Na drugoj strani je Runi imao priliku, ali je slabo zahvatio loptu glavom.

I doku su Englezi bili ravnopravan rival u prvom poluvremenu, slika je bila potpuno drugačija u drugom delu igre. Situacija je bila takva da su "azuri" napadali kao osice, a ostrvljani se branili. De Rosi je propustio strašnu šansu kada je na pet metara bio sam ispred Harta, ali je šutirao traljavo. U 53. minutu je "bombardovan" gol Engleske. Prvo je De Rosi odapeo strelu, a Hart obranio. Baloteli je došao do otpatka, ali opet Hart brani. Treću sreću imao je Montolivo, ali je šutirao preko gola, iako je Hart bio na zemlji. Izvukli su se tada Englezi...

Ubrzo je Baloteli probao makazicama, ali preko gola. Hodžson je pokušao da oslobodi ekipu pritiska uvođenjem Kerola i Volkota, a visoki golgeter je u prvom kontaktu sa loptom zapretio udarcem glavom. Ali, Italijani su nastavili sa strahovitim pritiskom. Prandeli je osvežio tim i umorne Kasana i De Rosija zamenio Nočerinom i Dijamantijem. U 89. minutu, upravo je Noćerino imao možda i šansu utakmice, ali ga je sjajnoj prilici osujetio Džonson, koji je bio sjajan večeras. U poslednjem minutu regularnog dela meča Runi je probao makazice, ali je prošao kao Baloteli pola sata ranije.

U produžecima se nastavila ofanziva "azura" i engleska borba za goli život. Dijamanti je pogodio stativu u 101. minutu. I kako se bližio kraj produžetaka, tako su i igrači spuštali gas čekajući penale. Italijani su bili bolji rival, igrali neverovatno ofanzivno za njihova fudbalska shvatanja, ali su morali na penal-rulet. Ni to im nije bio problem i izborili su spektakl sa Nemcima u polufinalu.