≫

Čak 103 godine se čekalo na ovaj rezultat u FA Kupu! Čelsi siguran, Siti nije (VIDEO)

Pobednik dana je Linkoln Siti

• 0

Istorija je tu da bi se menjala, a nove stranice istorije ispisao je amaterski klub Linkoln.

Oni su se plasirali u 1/4 finale FA Kupa nakon što su dobili Barnli u gostima rezultatom 1:0 i tako postali prvi amaterski klub koji je posle 103 godine izborio plasman u četvrtfinale FA kupa.

Jedini gol na utakmici, navažniji u 133-godišnjoj istoriji Linkolna, postigao je Šon Reget u 89. minutu. Na stadionu "Tarf Mur" bilo je 3.210 gostujućih navijača, koji su 15 minuta po završetku utakmice slvili sa svojim igračima i uzvikivali: "Idemo na Vembli".

- Ovo je neverovatno. Kada smo počeli takmičenje u oktobru, to je bio san - rekao je napadač Linkolna Met Rid.

Trener Barnlija Šon Dajč bio je ljut na svoje igrače.

- Nema izgovora. Nažalost, mi smo deo njihove bajke - rekao je on.

Podsetimo, poslednji amaterski klub koji je igrao u četvrtfinalu FA kupa bio je Kvins Park Rendžers 1914. godine.

U četvrtfinalu neće biti šampion Lestera koji je na gostujućem terenu poražen od Milvoila rezultatom 1:0. Jedini gol dao je Kamings u 90. minutu, a vredi pomenuti da je domaći tim od 52. minuta igrao sa igračem manje.

Midlsbro je bio bolji od Oksforda (3:2), dok će Mančester Siti igrati ponovoljen meč sa Hadersfildom (0:0).

Čelsi je u psolednjem meču dana savladao Vulverhempton u gostima rezultatom 2:0. Pedro je pogodio u 65. minutu, a Košta na isteku 90. za konačan rezultta i plasman u 1/4 finale.