≫

Svemoguća Atalanta pobedila Napoli u gostima sa desetoricom i u zoni je LŠ! Juve za 13 minuta sve rešio (VIDEO)

Oba gola na "San Paolu" postigao defanzivac Matia Kaldara

• 2

Atalanta iz Bergama ne prestaje da pomera granice u tekućoj sezoni Serije A.

Defintiivno tim koji je sebi prilepio etiketu najprijatnijeg iznenađenja, priredio je još jednu malu senzaciju - pobedio je favorizovani Napoli rezultatom 2:0, i to kako: u gostima, sa igračem manje poslednjih dvadesetak minuta, uz dva gola defanzivca!

Matia Kaldara bio je junak utakmice na "San Paolu" čime je direktno ugrozio treću poziciju Napolitancima u nastavku sezone, s obzirom na to da je sada razlika između tima iz Bergama i ekipe Mauricija Sarija samo tri boda.

Istina, imali su gosti mnogo sreće u Napulju.

Fudbaleri Napolija su dobru igru u prvom poluvremenu propustili da krunišu preko Lorenca insinjea i Drisa Martinsa koji su pogađali prečke.

Za razliku od njih, Kaldara je bio nepogrešiv pred golom Reine.

Najpre je glavom pokupio loptu ubačenu iz kornera (28. minut), a onda u 70. samo tri minuta pošto mu je saigrač Frenk Kesi isključen (dva žuta), efektnim volejom krunisao kontru gostiju, za pobedu i možemo samo misliti koji delirijum među navijačima kluba iz Bergama koji ne pamte da je njihov tim imao ovako dobru sezonu.

Atalanta će ovu sezonu, pored ostalog, pamtiti i po duploj pobedi protiv Napolija.

Juventus se poprilično mučio protiv Empolija u prvom poluvremneu, ali je u nastavku rešio pitanje pobednika za 13 minuta.

Najpre je golman gostiju Skorupski postigao autogol u 52. minutu, d abi u 65. pogodio Aleksa Sandro na asistenciju Danija Alveša.

Bila je ovo ukupno 30. uzastopna pobeda crno-belih u Torinu.

Juve sada ima 10 bodova više od Rome koja svoj meč igra u nedelju protiv Intera.