Jug se surovo osvetio Partizanu!

Prvak Evrope deklasirao crno-bele u Ligi šampiona

• 5

Pre četiri dana Partizanovo vaterpolo "obdanište" priredilo je senzaciju pobedom nad evropskim prvakom Jugom u Regionalnoj ligi, bilo je 16:14, ali u sredu, u okviru Lige šampiona, hrvatski predstavnik je pokazao svu snagu.

Domaći tim je savladao Partizan rezultatom 21:9 (6:3, 6:2, 4:1, 5:3).

Partizan je samo u uvodnim minutima utakmice parirao daleko iskusnijem i kvalitetnijem rivalu, ali već do isteka prve deonice Jug je "pobegao" na 6:3. Odatle, pa do kraja, utakmica je išla samo u jednom pravcu.

U drugoj četvrtini Jug je novom serijom došao do 10:3, Beograđani su uspeli da smanje mini-serijom 2:0, ali je to bila tačka kada su gosti jednostavno izgubili energiju i ušli u "mašinu" favorita.

Do kraja, u igri mačke i miša, Jug je iz minuta u minut uvećavao prednost do konačnih "+12".

Najefikasniji u Partizanu bio je Aleksandar Radanović sa tri gola, po dva su dali Đorđe Lazić i Đorđe Vučinić, a po jedan Ognjen Stojanović i Marko Janković.

U sledećem kolu, 22. marta crno-beli će dočekati Hanover.

JUG CO – PARTIZAN RAIFFEISEN 21:9

(6:3, 6:2, 4:1, 5:3)

Bazen Gruž. Gledalaca:1.000.

Sudije: Van der Lo (Holandija), Bender (Nemačka). Isključenja: Jug 9, Partizan 7.

JUG CO: Bijač, Macan, Fatović 2, Lončar, Joković 4, Garsija 3, Marković 1, Pavličević, Vrlić 3, Perone 5, Benić 2, Obradović 1, Popadić. Trener: Bijač.

PARTIZAN: Dobožanov, Lukić, F. Janković, Repanović, Lazić 2, Toholj, Drašović, Vučinić 2, Jakšić, Radanović 3, Strojanović 1, M. Janković 1, Belopavlović. Trener: Milenković.