Zorana Arunović svetskim rekordom do zlata na Evropskom prvenstvu!

Zorana je osim pojedinačne osvojila zlato i u ekipnoj konkurenciji

• 2

Zorana Arunović osvojila je zlatnu medalju na Evropskom prvenstvu u streljaštvu.

On se okitila najsjajnijim odličjem uz oboren svetski rekord dok je pre nje Damir Mikec osvojio srebrnu medalju

Naša reprezentativka je bila ubedljiva u finalu i slavila sa 246,9 krugova. Pred poslednji hitac imala je 6,3 krugova prednosti u odnosu na Ukrajinku Kostevič, ali je završila u velikom stilu pogodivši 10,9 krugova i ostvarivši novi svetski i evropski rekord (zbog novih pravila).

Bobana Veličković završila je kao 16. sa 379, krugova, a Jasmina Milovanović ka 20. sa 377 krugova.

Selekcija Srbije u sastavu Zorana Arunović, Bobana Veličković i Jasmina Milovanović takođe se okitila zlatnom medaljom u gađanju vazdušnim pištoljem na deset metara

sa 1145 krugova. Druga je bila Nemačka sa 1139, a treća Rusija sa 1134.