Čelsi ne posustaje, Lester ponovo igra kao šampion (FOTO)

"Plavci" pobedili Stouk golom Kejhila tri minuta pre kraja

• 0

Fudbaleri Čelsija silovito streme ka tituli prvaka Engleske.

Ekipa Antonija Kontea pobedila je i ovog vikenda, u gostima protiv Stouka rezultatom 2:1, i to golom Gerija Kejhila u 87. minutu, za erupciju radosti italijanskog stručnjaka i navijača londonskog kluba.

Pravi tragičar utakmice na "Britaniji" bio je Erik Piters koji je traljavo šutnuo loptu posle udarca Luiza glavom nakon kornera - pravo Kejhilu u noge, a ovaj takve poklone ne propušta.

Prethodno, Čelsi je poveo preko Vilijana u 13. minut, ali su igrači domaćeg tima izjednačili preko Voltersa iz penala u 38.

Čelsi je u nastavku na sve načine pokušavao da vrati prednost, u čemu je na kraju i uspeo nakon već opisane situacije i snalažljivosti defanzivnog para.

A, Lester - je ponovo "onaj" Lester!

Od kada je ekipu napustio Klaudio Ranijeri, a preuzeo Krejg Šekspir, "lisice" ponovo imaju onaj sjaj koji su imali u istorijskoj šampionskoj sezoni.

Treću uzastopnu pobedu četvrtfinalista Lige šampiona upisao je u Londonu protiv Vest Hema (3:2) i tako se još više udaljio od timova koji će voditi najveću borbu za opstanak.

Gosti su u prestonici pobedu praktično obezbedili još u prvom poluvremenu, preko Huta, Mareza i Vardija, a Lanzini je dao nadu "čekićarima" pred drugi deo meča.

Kada je Aju pogodio za 2:3, delovalo je kao da tim Slavena Bilića možda i može doći do pozitivnog rezultata, međutim čvrsti Lester je uspeo u nameri da se trijumfalno vrati iz Londona.

Najubedljiviju pobedu u subotu popodne zabeležio je Everton koji je napunio mrežu Hala - 4:0.

Dvostruki strelac za "karamele" bio je Romelu Lukaku i to su bili njegovi 20. i 21. gol ove sezone.

Veoma važnu pobedu upisao je i Kristal Palas koji je na svom terenu savladao Votford 1:0 autogolom Dinija.