Slavlje Barse posle preokreta: Penal i Mesi presudili Valensiji (VIDEO)

Dobra utakmica na "Nou Kampu" pripala je aktuelnom šampionu Španije

• 0

Nimalo lak zadatak za Barselonu na njenom stadionu je ona ipak uspela da završi uspešno.

Šampion Španije je savladao Valensiju 4:2 nakon preokreta u meču 28. kola Primere.

Gosti su poveli u 29. minutu pogotkom Mangale, ali je svega šest minuta kasnije na asistenciju Nejmara izjednačio Luis Suarez. Mangala je pomogao Barsi da preokrene jer je napravio faul za penal i drugi žuti karton, automatski crveni.

Siguran se bele tačke u tom 45. minutu bio je Lionel Mesi.

Ipak, pre sudijskog zvižduka za kraj prvog poluvremena upisao se El Hadadi.

Mesi je potom u 52. minutu u svom stilu uspeo da vrati vođstvo svojima, a konačan rezultat postavio je Gomes u 89. minutu. Ponovo je Nejmar bio asistent, po čemu je sa 19 asistencija postao igrač sa najviše asistencija u "ligama petice".

Barsa ostaje na dva boda zaostatka za Realom, koji, podsećamo, ima utakmicu manje.