Poljaci sa dva sjajna gola slavili u Podgorici: Levandovski i Pišček utišali Crnogorce (VIDEO)

Poljska je sada ubedljivo prva na tabeli grupe E, a prvim pratiocima je pobegla čak šest bodova

• 9

Fudbaleri Poljske savladali su Crnu Goru u Podgorici sa 2:1 u 5. kolu grupe E kvalifikacija za Svetsko prvenstvo u Rusiji. Izuzetno bitan meč prve dve ekipe na tabeli pripao je gostima, koji su sa dva lepa gola Levandovskog i Piščeka osvojili tri boda na stadionu pod Goricom.

Crna Gora je bila oslabljena jer zbog povrede nije mogao da joj pomogne najbolji fudbaler, Stevan Jovetić. Umesto njega broj 10 poneo je Stefan Mugoša, a upravo je on u 63. minutu postigao gol za izjednačenje Crne Gore i na taj način je anulirao majstoriju Roberta Levandovskog iz prvog poluvremena, kada je u 40. minutu odlično izveo slobodan udarac i doneo Poljskoj prednost na poluvremenu.

Ipak, Poljaci su u finišu uspeli ponovo da povedu, kada je Lukaš Pišček posle jedne polukontre efektnim lobom matirao istrčalog Mladena Božovića i tako doneo svojoj reprezentaciji tri boda, kojima su se izdvojili na prvom mestu sa 13 bodova na tabeli, čak 6 više u odnosu na prve pratioce.

Rumunija i Danska su u drugoj utakmici grupe E odigrali bez golova, a to odgovara Crnoj Gori, koja će ostati na 2. mestu.

All & Goals & Highlights - Montenegro 1-2... by smoki-bobi

Lukasz Piszczek Goal HD - Montenegro 1-2 Poland... by Natsumi--