Liverpul vlada gradom i juri ka Ligi šampiona: Golman Evertona se nijednom nije pomerio kod tri gola Crvenih (VIDEO)

Crveni se probili na 3. mesto na tabeli Premijer lige i sada mirno mogu da prate

• 0

Tradicija duga 18 godina se nastavlja na Enfildu! Liverpul vlada Liverpulom! Everton će na pobedu na gostujućem terenu u Mersisajd derbiju morati da čeka narednu sezonu, pošto je Liverpul slavio sa 3:1 u 30. kolu Premijer lige.

Golove za Crvene postigli su Mane, Kutinjo i Origi, dok je utešni pogodak za Karamele postigao Penington.

Senegalac Mane je posle sjajnog solo prodora u 8. minutu matirao kompletnu odbranu Evertona, ukjučujući i golmana Džoela Roblesa, koji se nije ni bacio.

Sadio Mane Goal - Liverpool vs Everton 1-0... by Goalsport

Everton je uneo neizvesnost 20 minuta kasnije, kada se Metju Penington najbolje snašao u kaznenom prostoru posle jednog kornera i ubacio loptu u mrežu Minjolea.

Ipak, radost gostiju trajala je svega tri minuta, pošto je Kutinjo pokazao magiju, zbog koje je glavna meta Barselone za letnji prelazni rok. Brazilac je prihvatio loptu skoro na centru, povukao je ka golu i na putu ka mreži najpre driblinzima izlomio defanzivce Evertona, a zatim i golmana Roblesa, koji je je još jednom loptu ispratio pogledom bez intervencije.

U drugom poluvremenu je Klop doživeo glavobolju zbog povrede kolena Manea, umesto koga je u igru ušao Divok Origi, a njemu je za pogodak bilo potrebno svega tri minuta i tada je i definitivno rešio meč.

Belgijanac je prihvatio sjajnu intervencuju Kutinja i raspalio po lopti sa ivice kaznenog prostora i zakucao loptu u mrežu Evertonovog čuvara, koji i kod trećeg gola ostao ukopan na liniji bez reakcije.

Do kraja meča Liverpul je bez problema sačuvao prednost i slavio na gradskom derbiju, dok će Everton nastaviti da čeka na pobedu na Enfildu, koju nisu videli još od 1999. godine.

Divock Origi Goal HD - Liverpool 3-1 Everton... by gashiylli223

Liverpul posle ove pobede ima 59 bodova i sve je bliži tome da osigura mesto koje vodi u Ligu šampiona naredne sezone, a sada će Klopova ekipa mirno da prati rasplet ostalih utakmica 30. kola i da se nada eventualnom kiksu nekog od konkurenata u borbi za mesta koja vode u najelitnije evropsko takmičenje.