≫

Ludo premijerligaško veče: Golova ko "kiše", Čelsiju derbi, Totenhemov nestvaran preokret - Liverpul ponovo "uprskao stvar" (FOTO)

Do kraja prvenstva sledi trka udvoje za titulu

• 0

U efikasnom "modu" bili su u sredu uveče najbolji engleski klubovi. Čak četiri gola po utakmici viđena su u okviru 31. kola posle kojeg postoji samo jedna dilema vezana za titulu: Čelsi ili Totenhem?

Premijer liga će do kraja biti trka udvoje zahvaljujući pobedi "plavaca" u derbiju protiv Mančester sitija 2:1 i nesvakidašnjem preokretu "pevaca" u Svonsiju - od 0:1 do 3:1 u samoj završnici utakmice.

Digresija: Ponovo je razočarao Liverpul.

"Redsi" su bez povređenog Manea (možda i kraj sezone za njega) vodili do 87. minuta protiv Bornmuta, a onda doživeli da budu okupani hladnim tušem posle gola Kinga za konačnih 2:2 na "Enfildu".

Vratimo se na londonski dvojac...

Čelsi je do pobede odveo "belgijski Mesi" Eden Azar sa dva gola,ali i uz malu "pomoć" golmana "građana" Kabaljera koji je u situaciji kod oba šuta "desetke" Čelsija imao loptu na rukama, ali je oba puta bio savladan.

Argentinac je uspeo čak i da odbrani penal Azaru, ali mu sreća nije naklonjena u tom trenutku - lopta se odbila pravo Belgijancu u noge, a ovaj vratio prednost na stranu čelsija na 2:1, ispostavilo se i postavio konačan rezultat već u 35. minutu.

Prethodno, Aguero je iskoristio kiks Kurtoe da poravna i "poništi" vodeći gol Belgijanca.

Nemanja Matić nije počeo meč, ali je igrao u nastavku.

Istovremeno, u Svonsiju - drama!

"Labudovi" su vodili do 88. minuta golom Rutlidža i bili nadomak velike pobede u borbi za opstanak, međutim...

U roku od samo šest minuta (88, 90+1, 90+4) gosti su uspeli da nokautiraju protivnika i nastave poteru za Čelsijem, za šta su najzaslužniji bili strelci Dele Ali, Son i Eriksen koji je stavio tačku na veliki "kambek" ekipe Maurisija Plegrina.