Portland je baš zagorčao sudbinu Denveru, Teletović pogađao samo trojke (VIDEO)

Blejzersi režirali preokret koji može biti ključan u borbi za mesto u plej-ofu

• 0

Posle preokreta koji je priredio, Portland je dosta smanjio šanse Denveru da se plasira u plej-of NBA lige.

Blejzersi su savladali Minesotu 105:98, pre svega zahvaljujući odličnoj četvrtoj četvrtini koju su dobili rezultatom 25:11.

Meč-viner bio je Alen Krejb, koji je u ključnim momentima postigao četiri vezane trojke, kojima su domaći poveli 97:91. Gosti, koji su vodili u prvoj četvrtini sa 14 poena razlike i imali prednost pred odlučujuću deonicu, nisu uspevali da dođu do koša, pa je Damijan Lilard sa penala rešio dilemu oko pobednika.

Najefikasniji je bio Krejb sa 25 poena (od toga ukupno osam trojki), dok je Lilard dodao 22 poena, uz devet skokova i osam asistencija, a Si Džej Mekolum je dodao 18 poena i pet asistencija.

Na drugoj strani je odličan bio Endru Vigins sa 36 poena, dok je Tauns dodao 24 uz 14 skokova, a Riki Rubio 19 poena.

Portland sada ima skor 39-40 i nalazi se na osmom mestu Zapada, dok devetoplasirani Denver ima skor 37-41.

Na Istoku je poraz Bostona od Atlante znatno doprineo da aktuelni šampion Klivlend u plej-of uđe kao prvoplasirana ekipa konferencije.

Atlanta je u drugoj četvrtini stekla prednost od 16 poena, koju su Seltiksi u jednom momentu uspeli da smanje.

Pol Milsap sa 26 poena i 12 skokova bio je najbolji pojedinac meča, dok je u poraženima najbolji bio Ajzea Tomas sa 35 poena.

Milvoki je izgubio od Indijane rezultatom 104:89 u meču u kom je Pol Džordž ostvario učinak od 23 poena, deset skokova i četeiri ukradene lopte.

Bakse je vodio Đianis Antetokounmpo sa ukupno 25 poena, sedam skokova i šest asistencija. Izdavaja se i ovo brutalno zakucavanje Grka.

Zanimljivo je da je reprezentativac Bosne i Hercegovine Mirza Teletović u porazu svoje ekipe postigao svih svojih 15 poena van linije za tri poena (ukupno 5/8). Uz to je i dodao tri skoka, i po jednu blokadu, ukradenu i izgubljenu loptu.

Ovo je bio treći poraz Milvokija koji bi mogao da izgubi trku za plasman u plej-of, ima skor 40:39.