"Pevci" gaze, ali Čelsi to ne zanima: Lider se "prošetao" kroz Bornmut i hita ka tituli (VIDEO)

Šesta uzastopna pobeda Poketinove "mašine"

• 0

Bije Totenhem, al bije i Čelsi!

Posle rapsodije "pevaca", i "plavci" su udarili jako u subotu popodne, odneli "ceo plen" iz Bornmuta i održali sedam poena viška na tabeli ispred jedinog takmaca za titulu i komšija iz Lodnona.

Ekipa Antonija Kontea je opravdala epitet favorita protiv Bornmuta, stekla kapitalnih 2:0 preko Koste i Azara u roku od samo tri minuta (17. i 20) i usmerila meč u jednom pravcu.

Domaći su do poluvremena uspeli da prepolove prednost Čelsija, ali ništa više od toga, da bi Markos Alonso u 68. minutu otklonio dileme oko pobednika.

Totenhem je u uvodnom meču 31. kola Premijer lige dočekao Votford i demonstrirao silu sa kojom gosti nijednog trenutka nisu mogli da se nose.

Na kraju, lakih, sigurnih i ubedljivih 4:0, za nastavak potere za Čelsijem.

Najzaslužniji za takav epilog bio je dvostruki strelac Hong-Min Son koji je u 44. i 54. minutu stavio tačku na još jedno perfektno izdanje ekipe Mauricija Poketina.

Bila je ovo šesta uzastpna pobeda londonskog tima osam utakmica pre kraja šampionata.

"Pevci" su u finišu poluvremena ličili na pravi uragan: u tom intervalu su dali tri gola za 11 minuta!

Dele Ali je načeo mrežu Aurelija Gomesa u 33. minutu, a već šest minuta kasnije bilo je 2:0 posle pogotka Dajera.

Goste je dotukao Son, koji je do kraja pogodio prečku, a taj deo gola Votforda tresao se i posle udarca Harija Kejna (rezerva danas), pa se može konstatovati da su igrači Votforda još i dobro prošli sa "samo" četiri lopte u mreži.