HEGEMONIJA BAJERNA: Bavarci "razmontirali" Borusiju na sastavne delove!

U Nemačkoj postoji samo jedna fudbalska sila

• 0

Dominacija jednog tima u Bundesligi se nastavlja i ove sezone.

Bajern je u derbiju koji je to bio samo na papiru "počistio" drugi najjači tim uzemlji Borusiju Dortmund rezultatom 4:1, uvećao prednost na tabeli i poručio svim ostalim konkurentima: mi vladamo i vladaćemo još dugo.

Ekipa Karla Anćelotija je pred krcatom "Alijanc Arenom" odigrala gotovo perfektnu utakmicu, a kada je tako, niko, ama baš niko ne može da joj parira.

Već posle deset minuta bilo je 2:0, što dovoljno govori o tome koliko su nadahnuti i motivisani od samog starta bili Bavarci.

Riberijev volej i "slobodnjak" Levandovskog koji su "načeli" goste bili su samo najava onog što je usledilo do kraja utakmice.

Borusija je, na kratko, uspela da se povrati iz nokdauna, i to kako: spektakularnim golom u režiji Rafaela Gerera u 20. minutu, kada je na sjajan način pokupio "otpadak" i smestio loptu u rašlje Nojera.

Bilo je onih koji su tada pomislili da Borusija može da "zakomplikuje život Bajernu, ali bila je to samo fatamorgana.

Roben, igrač čiju "trejd-mark" fintu ulevo znaju verovatno svi defanzivci sveta, ali je ona i dalje enigma za sve njih, ponovo je to uradio. I ponovo je uspeo da nadmudri svoje čuvare, posle toga uputi hirurški precizan hitac i povisi na 3:1.

Do kraja, grogirane goste dotukao je još jednim golom Levandovski, iz penala koji je sam iznudio, time stavio tačku na izvanredno izdanje čuvara nemačkog fudbalskog trona.