≫

Ronaldo utišao Minhen, Atletiko nosi "minimalac" u Englesku (FOTO)

Portugalac dvostruki strelac, posle gola i promašenog penala Vidala. Bajern igrao sa desetoricom poslednjih pola sata

• 4

Veliki je Kristijano Ronaldo!

Od "minusa" i provalije, do uspona i velike pobede na "Alijanc Areni" išao je madridski Real u sredu uveče protiv Bajerna u prvoj utakmici četvrtfinala Lige šampiona.

Posle 1:0 i promašenog penala Bavaraca u prvom poluvremenu, na kraju - preokret: pobeda gostiju od 2:1 uz dva gola Kristijana Ronalda.

Strelac jedinog gola za domaći tim Arturo Vidal je od potencijalnog junaka postao Bajernov tragični lik zbog promašenog penala u završnici prvog poluvremena, kada je mogao svom timu da donese komotnih 2:0...

U drugoj utakmici, Atletiko je na svom terenu pobedio Lester 1:0 golom Grizmana iz spornog penala i u Engleskoj ga čeka ozbiljan izazov protiv šampiona Engleske.

U Minhenu, dobro je krenulo po Real još pre starta utakmice zbog vesti da Levandovski i Humels neće biti na terenu (povrede), ali i na terenu pošto je Benzema pogodio prečku.

Međutim, Bavarci su se konsolidovali i uzvratili na pravi način - golom Artura Vidala koji je postavio glavu na pravo mesto posle kornera Alkantare. Navas je imao loptu "na ruci", ali prejak je to bio udarac za odbraniti.

Vođstvo je dalo krila Bavarcima koje je sudija Nikola Ricoli častio penalom u 45. minutu, posle igranja ramenom Karvahala na udarac Riberija u kaznenom prostoru.

Pa, može li bolje: vodiš protiv Reala 1:0, imaš penal u 45...

Ali, usledila je greška do greške i krah u samo jednom minutu. Prva, jer je Vidalu dato da izvede kazneni udarac i druga, sam udarac Čileanca koji je bio tragikomičan: lansirao je loptu negde na minhenski "autoban". Simbolično, sa tom loptom sa stadiona kao da je otišla i sva Bajernova sreća za koju je imao za ovaj meč.

U nastavku, postojao je samo jedan tim.

Već u 47. minutu Ronaldo je postavio nogu na centaršut Karvahala i matirao Nojera, da bi 15 minuta kasnije isti igrač iznudio drugi žuti karton Havija Martineza, i od tog trenutka igrale su se viktorije pred Nojerovim golom.

Golman Bavaraca zaslužuje posebno poglavlje u ovom izveštaju. Šta je sve uspeo da odbrani i na koji naćin ostaće misterija. Bez preterivanja, činio je čuda "na crti", ali ni takav kolos od golmana nije mogao protiv Ronalda. Portugalac je u 77. minutu vrebao asistenciju Asensija, bio brži i duži od čuvara, dovoljno da Nojeru pošalje loptu kroz noge, za 2:1 i pobedu koja Real stavlja na "pol poziciju" pred revanš u Madridu.

Istovremeno, u prestonici Španije, Atletiko je do pobede stigao potpuno zasluženo, posle bolje i konkretnije igre, ali i spornog gola posle prekršaja Olbrajtona nad Grizmanom van kaznenog. Ipak, za sudiju je to bilo unutar šesnaesterca i kazneni udarac koji je Francuz pretvorio u vođstvo u prvom poluvremenu.

Do kraja, ipak, rezultat se nije menjao uprkos stalnoj ofanzivi "jorgandžija" pred kojima je sada težak zadatak da odbrane "minimalac" protiv Lestera od koga, u to smo se uverili do sada, sve možemo očekivati.