≫

Maestralna asistencija Srbina sprečila Junajted da slavi u Briselu, Klasen je klasa za Šalke (VIDEO)

Anderleht iščupao 1:1 protiv Ibre i ekipe * Ajaks dobio Nemce rezultatom 2:0

• 0

Sve do 86. minuta Mančester junajted je vodio u Briselu i jednom nogom bio u polufinalu Liga Evrope, ali je maestralan asistencija Ivana Obradovića ostavila Anderleht u igri - 1:1 (0:1).

Srpski reprezentativac je u čelo pogodio Dendokera koji je posle nebeskog skoka u kaznenom prostoru gostiju matirao Serhija Romera. Prethodno je Henrtik Mkitarijan u 37. minutu doveo goste u vođstvo.

Junajted je objektivno bio bolji rival, a u prilog tome ide i podatak da je Anderleht tek iz prvog šuta u okvir gola izjednačio.

Prethodno je Pogba, nekoliko minuta ranije, mogao praktično da odvede Junajted dalje da je bio precizniji ispred gola Belgijanaca.

Junajted je i dalje favorit za polufinale, pogotovo psoel gola u gostima, ali sve je otvoreno.

Murinjova četa možda nije, ali je zato Ajaks jednom nogom u polufinalu.

Kopljanici su na svom terenu savladali Šalke rezultatom 2:0,a  oba gola postigao je Klasen. Prvi iz penala u prvom poluvremenu, drugi na početku drugog dela.

Selta je kod kuće gubila 1:0 od Genka, zatim preokrenula na 3:1, da bi meč završen rezultatom 3:2.

Četiri gola su viđena u prvom delu, a Tomas Bufel je u 67. minutu postigao gol za bezbrižniji revanš u Belgiji.

Neverovatan preokret viđen je u Lionu gde je domaći tim gubio od 15. minuta golom babela, ali su u 83. i 85. minutu stigli do pobede.

Strelci za domači tim bili su Toliso i Morel. Podsetimo, meč je kasnio 45 minuta zbog nereda navijača.