Kajakaši Srbije okupirali Adu i pokazali snagu u trkama na 5.000 metara

Na Adi Ciganliji održano prvenstvo države na 5.000 metara

• 1

Dan pošto je na Adi Ciganliji završen Kup Srbije u kajaku i kanuu sprint, Savsko jezero bilo je poprište pojedinačnog Prvenstva Srbije na 5000 metara.

U kajaku jednosedu (K1) u muškoj konkurenciji veslane su zasebne trke u sve tri uzrasne kategorije.

Seniorski šampion Srbije na 5000 metara je Ervin Holpert koji je trku izveslao za 22 minuta i 31 sekund. Srebrnu medalju osvojio je Dragan Hančovski (22:46:00), dok se bronzom okitio Marko Subotić (22:48:00).

Najbolji u konkurenciji kadeta na 5000 metara bio je Vojin Rudović, koji je stazu izveslao za 24 minuta i 28 sekundi. Srebrnu medalju osvojio je Dimitrije Novaković (24:37:00), dok je bronza pripala Andreji Todoroviću (25:03:00).

U konkurenciji juniora trijumfovao je Bojan Zdelar koji je trku završio za 25 minuta i 1 sekund. Drugoplasirani Nemanja Tajbl bio je sekund sporiji (25:02:00), dok je trećeplasirani Stefan Vrdoljak za pobednikom prošao četiri sekunde kasnije (25:05:00)

U kanuu jednokleku (C1) u muškoj konkurenciji istovremeno je veslana trka u sve tri starosne kategorije. Zlatnu medalju u seniorskoj konkurenciji osvojio je Vladimir Ristić koji je najdužu deonicu u sprintu izveslao za 30 minuta i 2 sekunde. Prvak Srbije na 5000 metara u konkurenciji juniora je Predrag Petrović (31:51:00), dok je u konkurenciji kadeta pobedio Dušan Milošević u vremenu 30 minuta i 40 sekundi.

U ženskoj konkurenciji u kajaku jednosedu takođe je izveslana jedna trka u sve tri uzrasne kategorije. Najbolja u konkurenciji kadetkinja je Milica Popović (31:09:00). U konkurenciji juniorki pobedila je Eva Barta (26:31:00), dok je seniorska titula pripala Kristini Bedeč (25:09:00).