≫

Firmino je opet pokazao snežno bele zube, a to znači samo jedno: Dao je gol i Liverpul je pobedio! (VIDEO)

Brazilac jedini strelac u negledljivoj utakmici protiv VBA

• 1

Roberto Firmino je bio igrač odluke utakmice Liverpula i Vest Bromvič Albiona, završene pobedom "redsa" 1:0 u okviru 33. kola Premijer lige.

Bila je ovo "ružna" utakmica za gledanje, ali i te kako važna pobeda ekipe Jirgena Klopa kojoj se, posle nje, sve više "smeši" plasman u Ligu šampiona.

Gosti su profitirali u samoj završnici prvog poluvremena, kada je Leiva, na centaršut duboko iz polja, "produžio" glavom, a Firmino na najbolji način ispratio zamisao saigrača i zemljaka, i takođe glavom poslao loptu iza leđa Fostera - u mrežu. Slavlje Brazilca uz prepoznatljiv osmeh i snežno bele zube.

Bio je to trenutak odluke, kako se ispostavilo.

U nastavku meča, Liverpul je uglavnom bio vladar situcije na terenu, mada je jedan propust mogao je skupo da ga košta: pet minuta pre kraja, kada je Filips, na pas Rondona, izašao sam pred Minjolaea, a Belgijanac mu nogom odbranio udarac.

Zgodnu šansu imao je nedugo pre toga na drugoj strani i Milner, ali je totalno bekovski reagovao na centaršut Firmina - sa pet metara prebacio je loptu preko gola, iako je bio potpuno sam pred Fosterom...

Na kraju, bilo je i komičnih scena: Foster je krenuo u napad da pomogne saigračima ne bi li izjednačili i ostavio nebranjen gol, a kada se gostima ukazala šansa da to kazne, obrukao se rezervista Moreno čiji je udarac u prazan gol sa 30-40 metara otišao pored stative.