≫

U okršaju Borusija, slavio je Dortmund, a Bajern jedva spasao živu glavu! (FOTO)

Zanimljiv dan u Bundesligi

• 0

U derbiju 30. kola Bundeslige između dve Borusije, slavila je ona iz Dortmunda protiv Mehengladbaha rezultatom 3:2.

Poveli su gosti već u desetom minutu, sa penala je bio precizan Marko Rojs. U završnici poluvremena je izjednačio Štindl, a potom na početku drugog dela igre je domaće u vođstvo doveo Šmelcer.

Ipak, Obamejang je u 59. minutu uspeo da poništi preokret u nastajanju, da bi Gereiro u 87. minutu postigao gol za pobedu i sigurno treće mesto koje vodi u Ligu šampiona.

Gladbah je deseti sa 39 bodova, ali i dalje ima šanse da izbori takmičenje u Evropi naredne sezone.

Živu glavu je morao da spasava aktuelni šampion Bajern, koji je remizirao sa Majncom 2:2.

Gosti su šokirali golom već u trećem minutu preko Bojana Krkića, ali se Roben potrudio da već u 16. minutu bude 1:1.

Novi problem za Bavarce bio je 40. minut, u kom je mladi Kimih skrivio penal, a siguran sa bele tačke bio je Borinski.

Srećom po Bajern, koji je prethodne nedelje zahvaljujući sudijskim greškama eliminisan iz Lige šampiona, Tijago Alkantara je postigao gol za 2:2.

U pobedi Ajntrahta nad Augzburgom 3:1, Mijat Gaćinović je odigrao čitav meč za domaće.

Filip Kostić je odigrao do 70. minuta utakmicu u kojoj je HSV poražen od Darmštata 2:1, a u 13. minutu je zaradio žuti karton.