Benteke srušio Liverpul na Enfildu i zasenio maestralan gol Kutinja! Milivojević sjajan, igrao i Grujić (VIDEO)

Bivši igrač Redsa srušio ''svoje'' sa dva gola...

• 1

Kristal Palas juri ka zoni opstanka, Liverpul ka tome da sledeće sezone ne igra Ligu šampiona!

Tako se ukratko može objasniti situacija posle meča na Enfildu u kom su gosti slavili rezultatom 2:1 i tako postali prvi tim posle Čelsija koji je tri puta uzastopno pobedio Redse na njihovom stadionu.

Junak trijumfa Palasa bio je dvostruki strelac Kristijan Benteke, inače nekadašnji fudbaler Liverpula. Zanimljivo, ovo je 5. gol Bentekea na Enfildu kao gostujućeg fudbalera, dok je za Redse dao samo četiri.

Belgijanac je bio strelac u 43. i 74. minutu čime je zasenio maestralan gol Kutinja u 24. minutu iz slobodnjaka.

Luka Milivojević je odigrao još jednu sjajnu partiju za Kristal Palas, a šansu u poslednjih 10 minuta za Liverpul dobio je i Marko Grujić. Bio je to njegov prvi meč još od septembra, i odmah je zaradio žuti karton.

Liverpul je ostao na 3. mestu sa 66 bodova, ali sada ima dva meča manje od Sitija i Junajteda koji imaju 64. odnosno 63. boda.

S druge strane, Palas je na 12. mestu sa 38 bodova. Sedam više od zone ispadanja, kao i meč manje od 18. plasiranog Svonsija.