Vestbrukov tripl-dabl za poluvreme nije bio dovoljan Oklahomi, Klivlend silan protiv Indijane (VIDEO)

Hjuston vodi 3:1 u seriji, Kavsi sa 4:0 prošli dalje

• 0

Sjajan meč odigrali su košarkaši Hjustona i Oklahome u nedelju veče, i na neki način nas u košarkaškom smislu podsetili na savršen El Klasiko koji je odigran nešto ranije.

Do samog kraja nije se znalo ko će biti pobednik, a u poslednja tri minuta viđeno je nekoliko neverovatnih situacija.

Na kraju, Hjuston je upisao novi brejk u Oklahomi i slavio rezultatom. Sada u seriji vode 3:1.

Tanderima nije pomogao ni fenomenalni vesbruk koji je već u prvom poluvremenu ostvario tripl-dabl. Ubacio je 17 poena i imao po 10 skokova i asistencija.

Meč je završio sa 35 poena i po 14 skokova i asistencija. Zakazao je u poslednjem minutu sa dva ishitrena šuta, ali je isto tako ubacio trojku za 108:107 za Hjuston koji je već u narednom napadu preko Ilarija pogodio 2+1.

Hjuston je zatim imao 11:109 i napad koji su izgubili da bi Vestbruk prokockao priliku tako što je i on izgubio loptu.

Nene Ilario je sa 28 poena bio najefikasniji u redovima Hjustona, Vilijams je imao 18, harden i Gordon po 16.

Klivlend je pobedio Indijanu rezultatom 106:102 i takos  a4:0 u seriji otišao dalje.

Džejms je ubacio 33 poena, a sledio ga je Kajri Irving sa 28, dok je Deron Vilijams postigao 14. Džordž, najbolji igrač Indijane, je potpuno podbacio, pošto je postigao samo 15 poena. Najefikasniji u tom timu bio je Majls Tarner sa 20.