Čelsi napunio mrežu Sautemptona: Titula je na dohvat ruke Matiću (VIDEO)

"Plavci" bez greške protiv autsajdera

• 0

Čelsi je krupnim koracima nastavio da grabi ka tituli šampiona Premijer lige.

U okviru 34. kola, na svom stadionu, nije smelo da bude kiksa za "plavce", i nije ga bilo: Čelsi - Sautempton 4:2!

Odbrana ekipe Antonija Kontea 11. put zaredom nije uspela da sačuva mrežu, ali to nije problem sve dok napadači rade svoj posao, a Čelsijevi su vrlo raspoloženi u poslednje vreme.

Dijego Kosta bio je dvostruki strelac, Kejhil je dodao jedan, kao i Azar, svoj 15. ove sezone.

Utakmicu u Londonu obeležio je i Sesk Fabregas novom, 103. asistencijom u Engleskoj, i po tome je trenutno bez premca u ligi, ali i ukupno drugi u istoriji Premijer lige, iza legendarnog Rajana Gigsa koji ima 162.

Azar je već u petom minutu "načeo" goste preciznim i lukavim udarcem unutar kaznenog prostora, odgovorio je Romeu za 1:1, a Kejhil u 45. minutu vratio prednost na stranu "plavaca" udarcem glavom, tik ispred "makazica" Koste.

U 55. minutu Kosta je povisio na 3:1 i bila je to praktično overa pobede koju je Brazilac sa španskim pasošem učinio ubedljivijom u samom finišu, da bi tačku na meč stavio Bertrand, za 4:2, u četvrtom minutu nadoknade.

Čelsi sada ima sedam bodova više od Teotenhema, i meč više od "pevaca", pet kola pre kraja.