Sve je gotovo - Bajern je šampion Nemačke! Dortmund kao da neće u Ligu šampiona (VIDEO)

Milioneri zakomplikovali situaciju u borbi za treće mesto, a Bavarci otišli na nedostižnih 10 bodova tri kola pre kraja

• 0

Bajern iz Minhena je novi-stari šampion Nemačke!

Malo radosti za navijače ovog kluba, nakon što su ispali u polufinalu Kupa Nemačke i četvrtfinalu Lige šampiona.

Ekipa Karla Anćelotija je ubedljivo trijumfovala u gostima protiv Volfsburga (6:0) i tako definitivno obezbedila novi šampionski pehar. Prvi za Italijana u Bundesligi, peti uzastopni za Bajern čime su postali prvi tim kom je to pošlo za nogom.

Bavarci sada imaju 10 bodova više od Lajpciga, tri kola pre kraja prvenstva.

David Alaba je u 19. minutu doveo Bajern u vođstvo, a do poluvremena je sve bilo rešeno. Levandovski je postigao dva gola (36. i 45. minut), a u listu strelaca su se upisali i Roben u 66. minutu, kao i Miler u 80. i Himik u 85. minutu.

Borusija iz Dortmunda kao da neće da igra Ligu šampiona sledeće sezone, odnosno kvalifikacije za najelitnije fudbalsko takmičenje!

Milioneri su kod kuće odigrali samo 0:0 sa Kelnom i donekle se doveli u nepovoljnu situaciju. Sada imaju 57 bodova i ostali su na 3. mestu, ali Hofenhajm ima priliku da ih pretekne eventualnom pobedom u nedelju.

Ukoliko na svom terenu savladaju Ajntraht, Hofenhajm će se probiti na 3. poziciju sa 58 bodova. Trenutno imaju 55.

Do kraja Bundeslige ostalo je još tri kola, a u narednom će se sastati upravo Borusija i Hofenhajm, s tim da će gostima i remi odgovarati u slučaju pomenutog trijumfa nad Ajntrahtom.

I Lajpcig je takođe odigrao 0:0 na svom terenu sa Ignolštadom koji se grčevito bori za opstanak.

Bikovi su na taj način pružili priliku Bajernu koji je pomenutom pobedom nad Volfsburgom i definitivno obezbedio titulu.

Majnc je upao u velike probleme nakon poraza od Menhengladbaja kod kuće.

Gosti su imali 2:0 golomima Štindla i Šulca, da bi Muto u 89. minutu donekle vratio nadu Majncu koji je ostao na 33 boda. Jednim više od mesta koje znači baraž.