Mesijeva "panjenka" začinila ubedljivu pobedu Barse (VIDEO)

Katalonci potopili "žutu podmornicu"

• 2

Lionel Mesi i Barselona udarili su novu "recku" u šampionskoj trci sa Realom.

Novu, 26. pobedu ove sezone Katalonci su upisali protiv Viljareala (4:1) i "pobegli" Madriđanima tri boda (ovi imaju meč manje, protiv Granade u subotu) dva kola pre kraja Primere.

Ni ovo slavlje Barse nije moglo da prođe bez neke bravure zvezde tima Lionela Mesija, danas dvostrukog strelca.

Argentinac je trijumf začinio majstorijom iz penala, takozvanom "panjenkom", kojom je prevario golmana "žute podmornice" i postavio konačan rezultat.

Ipak, daleklo važniji gol bio je onaj koji je Mesi postigao u 45. minutu, kada je posle karalterističkog slaloma vratio prednost na stranu Barse.

Prethodno, Nejmar je pogodio za 1:0, a onda Bakambu doneo egal.

Gosti su bili "u igri" sve do 69. minuta, kada se i Suarez upisao u strelce i tada praktično otklonio sve dileme oko pobednika.