Dan kada je Partizan 18 minuta delilo od titule prvaka Evrope (FOTO) (VIDEO)

Partizanove bebe su bile nadomak velikog podviga

• 7

Prošlo je već 51 godinu od legendarnog finale Kupa evropskih šampiona između Partizana i Reala iz Madrida.

Tog 11. maja 1966. na stadionu Hejsel, pred 60.000 gledalaca, Madriđani su slavili rezultatom 2:1 i tako osvojili svoju šestu tituilu prvaka Evrope.

Poluvreme se završilo bez golova, a Partizan je imao sjajnu priliku nakon što je udarac Hasanagića završio na prečki gola koji je branio Arakvistan.

Drugo je počelo dominacijom crno-belih, koje je krunisano sjajnim golom Vasovića, uz erupciju radosti crno-belih navijača na Hejselu.

Nedugo zatim, Real je izjednačio, a ubrzo i poveo sa 2:1, što je bio i konačan rezultat velikog finala. Strelci za Španski tim bili su Amancio u 72. i Serena u 75. minutu.

PARTIZAN – REAL MADRID 1:2 (0:0)