Filip Kostić je junak Hamburga: Srbin ostavio HSV u Bundesligi, Dortmund umalo prokockao LŠ (VIDEO)

Reprezentativac Srbije postigao gol i asistirao u pobedi nad Volfsburgom od 2:1

• 5

Kakva drama u poslednjem kolu Bundeslige što se tiče opstanka i mesta koje vodi u kvalifikacije za Ligu šampiona!

Činilo se da će HSV ponovo morati u baraž trećeplasiranim iz Cvajte, ali je tim našeg Filipa Kostića, inače junaka meča, golom u 86. minutu pobedio direktnog konkurenta Volfsburg rezultatom 2:1 i tako Vukove ''bacio'' na 16. mesto.

Poveli su gosti u 23. minutu preko Knohea, ali je pomenuti Kostić izjednačio devet minuta kasnije. Gol za Srbina u najvažnijem meču sezone za Hamburg.

I kada se činilo da će HSV i treću godinu uzastopno u baraž, viđen je gol Valdšmita koji je samo tri minuta ranije ušao u igru. I to na asistenciju Kostića.

Spasio se i Majnc koji je poražen od Kelna, ali ima bolji međusobni skor od Volfsburga.

Zanimljivo je bilo i u borbi za Ligu šampiona. Tačnije, to treće mesto i kvalifikacije.

Borusija iz Dortmunda je na kraju završila ispred Hofenhajma, ali su se kockal. Milioneri su se spasili protiv Verdera (4:3) golom Rojsa u 75. i Obamejanga u 89. minutu, oba iz penala, dok je Hofenhajm odigrao 0:0 protiv Augzburga.

U jednom trenutku Hofenhajm je imao 15 minuta da postigne gol i pretekne Dortmund. Ovako, ići će u LE.

Bajern je demolirao Frajburg na svom terenu rezultatom 4:1, uz dva gola u samom finišu.

Poslednji sudijski zvižduk bio je povod da se titula proslavi.