Rijeka osvojila prvu titulu u istoriji i zaustavila decenijsku dominaciju Dinama u Hrvatskoj! (VIDEO)

Slavilo se vatreno u Opatiji

• 1

Fudbaleri Rijeke osvojili su titulu šampiona Hrvatske po prvi put u klupskoj istoriji i posle 11 godina prekinuli dominaciju Dinama iz Zagreba, koji je bio surovi vladar hrvatskog fudbala u protekloj deceniji.

Rijekla je u pretposlednjem kolu savladala Cibaliju 4:0 i stekla nedostižnu prednost uoči poslednjeg kola, kada baš gostuje Zagrepčanima, koji su prethodno kao gosti savladali Osijek 1:0.

Derbi kola će faktički biti bez rezultatskog značaja. Gavranović je u 11. i 15. minutu doneo Rijeci prednost, dok je do kraja poluvremena Bezjak dao gol za 3:0. Pobedu je zapečatio Zuparić u 72. minutu.