Saša Ilić na Banjici sa vaterpolistima slavio 28. titulu šampiona! (FOTO)

Vvaterpolisti Partizana osvojili 28. titulu šampiona države

• 1

Vaterpolisti Partizana pobedili su ubedljivo Valjevo Gorenje sa 24:3 i tako obeležili osvajanje titule prvaka Srije.

Utakmica je odigrana na Banjici, a među prisutnima bio je i kapiten fudbalera Partizana Saša Ilić-

Bazen Banjica. Sudije: Jovančević i Milović. Isključenja: Partizan 4, Valjevo Gorenje 9. Peterci: Partizan 1 (1).

PARTIZAN: Dobožanov, Radanović 2, F.Janković 1, Repanović 1, Toholj, Manojlović 2, Drašović 4, Kasum 1, Jakšić 1, Tanasković 7, Vučinić, M.Janković 3, Belopavlović, Radojević 2. Trener: Ćirić

VALJEVO GORENJE: Spasojević, Arsenović, Stanić 1, Marković 1, Radulović 1, Rackov, Mitić, Gligorijević, Popović 1, Mešković, Đorđević, Filipović, Ilić, Savić. Trener: Serafimović

Crno-beli su novu, 28. titulu nacionalnog šampiona obezbedili još u subotu, pobedom nad Šapcem, pa je današnji meč protekao u svečarskoj, slavljeničkoj  atmosferi, Ipak,crno-beli su u meč ušli svom snagom,iako utakmica nije ništa odlučivala. Nisu hteli da ostanu dužni navijačima, koji su ih bodrili pod prvog minuta.

Brzo je do izražaja došla velika razlika u kvalitetu.U prvom poluvemenu rešetali su crno-beli gol Valjeva sa svih strana, pa su već na poluvremenu imali 11 golova prednosti (13:2). U prvoj polovini meča za ogotke je najraspoloženiji bio Đorđe Tanasković, petostruki strelac u prvoj i drugoj četvrtini.

Ni u drugom poluvremenu domaći nisu spuštali gas i došli do još jedne ubedljive pobede.

Posle utakmice kapitenu Partizana Nikoli Jakšiću šampionski pehar je uručio predsednik VSS Milorad Krivokapić, a Nemanja Marijan, generalni sekretar VSS, je uručivao medalje.