Iz minuta u minut: Srbija – Slovačka 21:21

Srbija posle velike prednosti na poluvremenu stigla do boda protiv Slovaka i bez poraza završila prvu fazu takmičenja...

• 0

Rukometaši Srbije igraju protiv Slovačke u poslednjem kolu grupne faze bez imperativa pobede. Izabranici Veselina Vukovića već su obezbedili maksimalna četiri boda koja će preneti u drugu rundu koja se igra u Areni. Večeras u Pioniru, ponovo sjajna atmosfera, svi očekuju novu pobedu “orlova”. Prisutno je oko 4.000 navijača.

Selektor Srbije Veselin Vuković najavio je da će meč sa Slovacima igrati uglavnom rezervisti.

Na našem golu startuje Dragan Marjanac.

1. minut - Sa povratnikom Rastkom Stojkovićem igramo vrlo angažovano u odbrani, ali Kukučka ipak pogađa za vođstvo Slovaka - 0:1.

3. minut - Dva puta naši reprezentativci šutiraju neuspešno, ipak Momir Ilić pogađa.

U prvom meču naše grupe Poljska je pobedila Dansku 27:26.

5. minut - Sedmerac za Poljake, Marjanac brani Stranovskom.

6. minut - Rajko Prodanović je iskoristio prvu priliku sa krila. Srbija prvi put vodi.

7. minut - Pogađa i Rastko Stojković pošto je prethodno dobio jak udarac u odbrani. Krenulo je po planu.

8. minut - Pesma se u Pioniru pojačava, a Marjanac skida zicer iz kontre Slovacima. Bravo!

9. minut - Moralo je jednom da prođe. Valo je iskoristio brzu kretnju u napadu protivnika - 3:2.

10. minut - Slovaci, tačnije Kukučka realizuje drugi sedmerac. Izjednačenje.

11. minut - Manojlović do Prodanovića, koji pogađa sa pivota.

Meč Srbije i Danske u Srbiji je putem TV prenosa gledalo 2,4 miliona ljudi.

12. minut - Marko Vujin promašuje prvi sedmerac za Srbiju. Odbranio mu je Štohl.

13. minut - Treći sedmerac za Slovake, drugi gol. Opet Kukučka.

14. minut - Upisao se i Nikola Manojlović, prošetavši se kroz odbranu Slovaka.

Srbija od osamostaljenja nije igrala protiv Slovaka.

15. minut - Uspešna kontra Nikčevića i Prodanovića. U odbrani pojačavaju igru "orlovi".

16. minut - Isključenje za Manojlovića, zasluženo. Marjanac brani udarac iz ugla.

18. minut - Ušao je Čutura umesto Manojlovića. Brani Štohl, pa Marjanac na drugoj strani. Slovaci ipak pogađaju s krila - Mikec.

20. minut - Šešum za Stojkovića, vrhunska završnica. Opet Srbija ima dva gola prednosti.

Novak Đoković je putem Tvitera poručio rukometašima da idu do medalje.

22. minut - Rajko Prodanović je centralna figura meča. Postigao je i četvrti gol, ovoga puta lob iz kontre. Tako još jednom, za četiri gola prednosti Srbije.

23. minut - Proradio je srpski kontranapad. Pogodio je i Dobrivoje Marković koji je zamenio Nikčevića. Ovoliko golova sa krila i kontranapada nismo dali u poslednjih 10 godina.

25. minut - Šešum nikako da pogodi. U ponovoljenom napadu Vujin se sukobio sa Kopčom koji ga je nepropisno faulirao zbog čega je zaslužio i dobio isključenje.

Darko Stanić u prva dva kola prosečno beleži 15 odbrana po meču.

27. minut - U poslednjoj sekundi sa igračem više Toskić je zaradio sedmerac. Momir Ilić je savladao Štohla - 12:5.

29. minut - Slovaci ni sa sedmerca ne pogađaju posle više od 8 minuta. Marjanac je još jednom fenomenalan.

29. minut - Šou Čuture za 8 golova prednosti "orlova". Au, kakva igra Srbije u završnim trenucima poluvremena.

30. minut - Šteta. Toskić je na glup način zaradio isključenje, a Slovaci to koriste za prvi gol posle više od 10 minuta!! KRAJ PRVOG POLUVREMENA

Srbija odlično "odrađuje" posao u prvih 30 minuta. Do 4:4 Slovaci su se držali, ali je onda tim Veselina Vukovića ubacio u petu i iz kontranapada i sa krila se lako odlepio. Rival nije postigao 10 minuta gol, na kraju je Marjanac samo šest primio u prvom delu. Najbolji strelac u našem timu je Rajko Prodanović sa pet golova.

31. minut - Ušao je i Kostadinović, mlado krilo Partizana. Ispala mu je lopta u prvom napadu, a Slovaci u prvom napadu nastavka nekako postižu gol.

33. minut - Kostadinović dva šuta sa krila ne uspeva da realizuje. Isključenje je zaslužio Čutura.

34. minut - Slovaci prvi put vezuju dva gola bez primljenog.

Slovačka je samo 2 puta učestvovala na EP. Oba puta bila je 16.

35. minut - Još jedan gol Slovaka, a Srbija konačno kompletna preko Šešuma stiže do prvog gola u nastavku.

36. minut - Marjanac je "čovek sedmerac". Odbranio je treći put najlakši udarac rivalu na ovom meču.

38. minut - Još jednom srpski golman briljira, a Marković realizuje polukontru sa svoje, krilne pozicije - 15:9.

Srbija je do sada na Evropskom prvenstvu postigla i primila najmanje golova.

40. minut - Novo isključenje za Srbiju. Ponovo igramo sa igračem manje, a Slovaci uglavnom u takvom odnosu snaga večeras dolaze do pogodaka.

42. minut - Slovaci posle lepog cepelina smanjuju na tri gola razlike. Mali zastoj u igri "orlova".

44. minut - Ispucavaju se "orlovi" u poslednjim minutima. Slovaci do novog gola dolaze iz kontre, Šešum i Stanković nikako da savladaju čuvara mreže gostiju.

46. minut - Slovaci u drugom poluvremenu lakše dolaze do golova. Za 15 minuta "orlovi" su dali samo tri gola!

47. minut - MArkovićev gol je poništen zbog prestupa, Slovaci prilaze samo na gol zaostatka.

48. - minut - Gol Miloša Kostadinovića... Prvi na prvenstvu.

49. minut - Posle promašaja Stankovića, tačnije odbrane Štohla, Slovaci ne koriste priliku za izjednačenje, faul nad Kostadinovićem nije sankcionisan sedmercem

Prvu i poslednju medalju Srbija na EP, tadašnja Jugoslavija osvojila je 1995. u Španiji (bronza).

51. minut - Čutura vadi situaciju. Ponovo smo na plus dva. Treći gol iskusnog srednjaka. Ubrzo je jedan Slovak zaradio isključenje. Kopčo.

52. minut - Toskić najavljuje mirniju završnicu - 19:16.

53. minut - Beljanski je zaradio isključenje. Slovaci koriste igrača više sa krila.

54. minut - Opet problemi, Slovaci su ekspresno završili i drugi napad. Posle prodora Stankovića, sedmerac za našu selekciju. Odgovornost je preuzeo  Momir Ilić i pogodio - 20:18.

56. minut - Valo je ključni čovek u Slovačkoj. Ponovo smanjuje prednost Srbije. Vuković je morao da zatraži tajmaut.

57. minut - Iliću je ispala lopta, uspešna kontra protivnika. Još jedan promašaj Srbije posle toga.

58. minut - Osvojili smo loptu u odbrani.

Poslednju put na podijumu nacionani tim je bio na SP u Francuskoj 2001. kada je osvojena bronza.

59. minut - Problemi u organizaciji "orlova", Ivan Stanković je rešio solo prodorom i golom. Tajmaut Slovačka.

60. minut - Sedmerac za Slovake. Ne uspeva Marjanac da odbrani.

60. minut - Bez golmana su dvadesetak sekundi igrali "orlovi". Samo slobodno bacanje koje Ilić nije uspeo realizuje - 21:21. KRAJ

Srbija: Marjanac, Stanić, Šešum, Vujin, Nikčević, Manojlović, Toskić, Ilić, Marković, Prodanović, Stojković, Kostadinović, Beljanski, Vučković, Čutura, Stanković.

Slovačka: Putera, Štohl, Kovacin, Rabek, Kukučka, Tarhai, Dudaš, Hruščak, Valo, Kopco, Petro, Mikeči, Duriš, Urban, Stranovski, Antl.

Tabela četvrtfinalne E GRUPE (Beogradska arena)

A GRUPA (Pionir, Beograd)

Rezultati poslednjeg kola: Poljska – Danska 27:26 (10:14), Srbija – Slovačka 21:21 (13:6).

Tabela

Srbija 3 2 1 0  67:461 5

Poljska 3 2 0 1  86:72  4

Danska 3 1 0 2  78:76  2

Slovačka 3 0 1 2  70:92 1

B GRUPA (Niš)

Rezultati poslednjeg kola: Nemačka – Švedska 29:24 (20:15), Češka – Makedonija 21:27 (12:12).