≫

Ludilo u Glazgovu! Škoti i Englezi odigrali najbolju utakmicu u kvalifikacijama - Kejn spasilac u 93. minutu! (VIDEO)

Li Grifits sa dva gola iz slobodnih udaraca preokrenuo u smaoj završnici, ali su gosti našli način da se "iščupaju"

• 0

Ovo se ne viđa svaki dan...

Fudbalske reprezentacije Škotske i Engleske odigrale su retko uzbudljiv meč u kvalifikacijama za Mondijal u Rusiji, istinski triler koji je završen remijem 2:2 (0:0)!

Utakmicu najbolje objašnjava podatak da su tri gola postignuta u 87, 90. i 93. minutu?!

Dva su bila iz slobodnih udaraca, i oba je postigao napadač Škota Li Grifits, za preokret, za očaj Engleza i delirijum na tribinama "Hempden Parka", za, činilo se, konačan rezultat i prvu pobedu nad velikim rivalom od 2009. godine.

Ali, Englezi su imali poslednju reč. Tačnije, prvi golgeter Premijer lige Hari Kejn.

Igrao se 93. minutu kada su igrači domaćeg tima previše naivno požurili da istrče kontru od koje nije bilo ništa, a Englezi ih odmah surovo kaznili.

Dugu loptu iz dubine polja, Kejn je sačekao poptuno sam pred golmanom "suknjica" i rutinirano, kako samo on zna, "zategao" mrežu za, ipak, srećnih i povoljnih 2:2 po goste i šokantan kraj utakmice, sigurno najbolje i najuzbudljivije u dosadašnjem toku kvalifikacija.

Englezi su poveli preko Okslejda-Čembrlena u 70. minutu i do već opisanog finiša imali koliko-toliko kontrolu meča. Škoti, do postignutog gola, gotovo da nisu ozbiljno pripretili selekciji "tri lava", ali je Grifits jednom, pa drugi put za tili čas utakmicu pretvorio u retko viđeni spektakl.

Bio je ovo meč Grupe F u kojoj je Engleska lider sa 14 bodova, a Škotska tek četvrta sa osam...

Slovncima je pobeda nad Maltom donela pomak na drugo mesto ispred Slovačke koja ima meč manje.